Igor Šestak • nedjelja, 26.02.2012.

U nedjeljnom večernjem programu odigrane su tri utakmice. Na San Paolu Napoli je nanio novi poraz Interu, a izjednačenu utrku za treće mjesto na tablici pobjedama su nastavili Lazio i Udinese.

Dvoboj Napolija i Intera pobjedniku utakmice nosio je uspon na peto mjesto Serie A. Nakon uspješnog nastupa u Ligi prvaka, Napolitanci su se okrenuli domaćem prvenstvu gdje ih je čekao krizom opterećeni Inter. U nedjeljni derbi obje su momčadi ušle oslabljene. Napoli je nastupio bez suspendiranog Mareka Hamšika, a Inter bez ozlijeđenih Maicona, Alvareza i Ranocchije, ali sa Sneijderom i Forlanom u sastavu od prve minute.

Napoli je zaigrao u uobičajenom sustavu 3-4-3, a ubojitom Napolijevom tandemu, Lavezziju i Cavaniju priključio se Švicarac Džemaili, dok je Goran Pandev počeo utakmicu na klupi. Claudio Ranieri proživljava teške dane na klupi milanskog kluba, a na San Paolo je izveo momčad u sustavu 4-3-1-2. Maicona je na poziciji desnog braniča zamijenio Faraoni, a kao Forlanov partner u napadu startao je Milito.

Vezane vijesti

Prvi udarac na utakmici pripao je Dejanu Stankoviću u 3. minuti, a na drugoj strani prvi je zaprijetio Inler. Oba udarca su bila s veće udaljenosti i nisu stvorila veće probleme vratarima. Napoli je u prvih 20 minuta bio nešto opasniji, a najviše problema Nerazzurrima stvarao je Lavezzi. Utakmica se tada malo zaoštrila, a prve žute kartone zaslužili su Nagatomo za Inter i Gargano za Napoli.

Džemaili je u 25. minuti pokušao iskosa s ruba šesnaesterca, ali je Julio Cesar odličnom obranom skrenuo loptu u korner. Četiri minute kasnije Cavani je dobro pucao glavom nakon Lavezzijevog ubačaja iz slobodnog udarca, ali je lopta prošla malo iznad grede. Najopasniji pokušaj Intera dogodio se u 43. minuti kada je Sneijder pucao nakon slobodnog udarca, ali je njegov udarac prošao sasvim blizu gornjeg lijevog kuta De Sanctisovih vrata.

Napoli je dominirao u prvih 45 minuta. Izveli su sedam kornera i imali više loptu u nogama, ali nisu uspjeli postići pogodak. Inter se uglavnom branio i čekao priliku iz kontre, ali su u prvom dijelu tek dva puta zaprijetili dalekometnim udarcima.

Ranieri je već na poluvremenu napravio dvije promjene i to pomalo iznenađujuće. U svlačionici su ostali Sneijder i Forlan, a priliku su s klupe dobili Ivan Cordoba i Giampaolo Pazzini.

Lijepu akciju odigrali su domaći u 53. minuti, ali Maggio nije uspio uputiti precizan udarac glavom nakon ubačaja s lijeve strane. Napoli je dominaciju napokon okrunio pogotkom u 59. minuti. Džemaili i Cavani su odigrali dupli pas na centru, Švicarac je zatim povukao loptu prema golu, prošao Lucija i poslužio Lavezzija koji je preciznim udarcem s lijeve strane pogodio donji suprotni kut Julia Cesara.

Džemaili je nastavio raditi nered u konfuznoj Interovoj obrani, a njegov dobar pokušaj u 64. minuti obranio je Cesar. Centimetri su dijelili Džemailija od pogotka u 71. minuti kada je pucao glavom pored vrata. Odlična večer švicarskog igrača opravdala je odluku Waltera Mazzarrija da mu da prednost ispred Pandeva.

12 minuta prije kraja utakmice dogodile su se dvije loše stvari za Napoli. Prvo im je poništen pogodak zbog navodnog zaleđa, a zatim je isključen Salvatore Aronica jer je kao posljednji igrač obrane srušio Interovog napadača na putu prema golu.

Inter je imao odličnu priliku za izjednačenje u 89. minuti. Nagatomo je ubacio s lijeve strane, Pazzini ostao sasvim sam pred golom, ali je katastrofalno pucao glavom i uništio sve nade Nerazzurra. Zaprijetio je u sudačkoj nadoknadi i Faraoni, ali je snažnim udarcem promašio vrata.

Napoli se i večeras predstavio vrlo dopadljivom igrom i ovom će pobjedom iduću utakmicu protiv Parme dočekati na petom mjestu Serie A. Sedam poraza u osam prethodnih utakmica, uz jedan remi učinak je Ranierijeve momčadi. Inter je trenutno sedmi s čak 15 bodova zaostatka za vodećim gradskim rivalom. Vrlo je upitno hoće li Ranieri voditi Inter u idućem kolu protiv Catanije ili će Massimo Moratti posegnuti za trećim trenerom ove sezone.

Udinese i Lazio nastavljaju utrku

Nakon što mu je odbijena ostavka, Edoardo Reja poveo je Lazio u dvoboj protiv Fiorentine. Obje momčadi ušle su u dvoboj znatno oslabljene brojnim ozljedama i suspenzijama. Rimljani nisu mogli računati na Radua, Konka, Rocchija, Matuzalema i Diasa, a gosti iz Firenze na Gamberinija, Amaurija, Cassanija i Kharju. Bila je ovo važna utakmica za Lazio koji je tražio povratak u pobjednički ritam nakon tri poraza.

Na slabo ispunjenom Olimpicu odigrala se ravnopravna utakmica. U prvom dijelu nije bilo puno prilika, ali Lazio je ipak uspio povesti u 36. minuti kada je Klose iskoristio asistenciju Hernanesa.

Prvu priliku u nastavku imali su gosti. Nakon ubačaja iz kuta Jovetićev udarac je krajnjim naporom obranio vratar Lazija Marchetti, odbijenu loptu je u mrežu pospremio Cerci, ali je pogodak poništen zbog zaleđa.

Fiorentina je dominirala u drugih 45 minuta i svim silama pokušavala stići do izjednačenja, ali se Kloseov gol pokazao odlučujućim u ovom susretu. Gostujući napadači nisu imali svoj dan te se nastavlja loša sezona kluba iz Firenze. Viole drže tek 15. mjesto Serie A.

U trećoj utakmici večeri susreli su se Bologna i Udinese. Gosti su tražili pobjedu kako bi sačuvali treće mjesto ispred Lazija. Bologni, 16. momčadi talijanskog prvenstva, nedostajali su napadači Gimenez i Diamanti. U sastav Udinesea vratio se prvi strijelac Serie A Antonio Di Natale, ali su zbog ozljeda dvoboj propustili Pinzi i Isla.

U prvih 45 minuta gosti su dominirali, ali su mreže mirovale sve do 38. minute kada je Udinese poveo iz jedanaesterca kojeg je sigurno realizirao Di Natale. 18. je to pogodak prvog strijelca Serie A, a četvrti s bijele točke ove sezone.

Čak tri pogotka pala su u nastavku. Na 2:0 povisio je u 56. minuti Dušan Basta svojim petim ovosezonskim pogotkom. Igrači Bologne uspjeli su smanjiti na 2:1 u 81. minuti pogotkom Konea. Činilo se tada da slijedi napeta završnica, ali je prednost od dva pogotka Udineseu vratio Floro Flores u 84. minuti i omogućio svojoj momčadi mirniju završnicu susreta.

Udinese i Lazio imaju po 45 bodova i nastavljaju ravnopravnu borbu za treće mjesto. U idućem kolu Lazio čeka rimski derbi, a Udinese dočekuje Atalantu.

• Obrisan korisnik27.02.2012. u 13:01
    obožavam igru Napolija. Svi daju 120 posto, idu ko navijeni. Samo me malo strah da na ljeto ne dođu usrani šeici s milijunima i ne pokupuju pola momčadi. Kad bi se bar zadržala ova momčad za drugu sezonu sa još 2-3 pojačanja, prvenstveno u obrani
  • Obrisan korisnik27.02.2012. u 09:26
    Klose je cudo ! Kad pomislimo da je polako dosao pred kraj karijere i da nece vise biti ubitacan po golove suparnika on pocne zabijat. Mislim da je on najbolje sto je Njemacka imala u nogometu zadnjih 10-ak godina uz duzni respekt ostalima... Sto se tice LP mislim da su sva vrata Barceloni ove... [više na forumu]
  • zdeso27.02.2012. u 08:20
    Prvo tandem se sastoji i od Hamsika kojeg ste svi zaboravili,mozda sada nije u formi ali je igracina Bas ne,ovo prvenstvo su losi na prema proslom.Igraju dobro protiv dobrih ekipa ali imaju problema sa slabijim ekipama i tu najvise bodova gube.
    zdeso
  • Obrisan korisnik27.02.2012. u 07:28
    Mislim da je ovo prvi put u životu da sam navijao da Inter izgubi.. samo da se nešto desi napokon.. da su makli Ranierija prije 3 kola kad su morali bili bi u igri za LP. Ovako sve iz početka. A glede Napolia.. brljali su oni žestoko u Italiji do prije 2-3 kola.. nisu slučajno bili iza Intera koji... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.02.2012. u 01:30