Vedran Filipović • nedjelja, 26.02.2012.

Popodnevni nedjeljni program 25. kola talijanske Serie A donio je mnogo golova te iznenađujuće velike gostujuće poraze Rome i Palerma za koga je jedini gol postigao hrvatski napadač Igor Budan.

Rimljani su u sklopu 25. kola otputovali u Bergamo te još jednom potvrdili velike oscilacije s kojima se muče ove sezone. Atalanta je nakon 20 minuta već imala dva gola prednosti preko Marilunga i Denisa. Roma je napadala, no vrlo jalovo, pa se mnogo veći postotak lopte u njezinim nogama nije kapitalizirao.

Ipak, najraspoloženiji napadač Vučice posljednjih tjedana - Fabio Borini proradio je te na asistenciju Osvalda smanjio zaostatak u 36. minuti. Početkom drugog dijela Nerazzurri dolaze do 3:1, ponovno je proradila kombinacija Marilungo - Denis, a napadač trese mrežu gostiju. Ako je i bilo nekih dvojbi oko pobjednika, u 54. minuti su otklonjene. Cigarini je napravio prekršaj na Osvaldu koji neprilično reagira te mu Antonio Damato dodjeljuje izravan crveni karton.

Do kraja je Denis zabio svoj hat-trick te se 15. golom izjednačio na ljestvici strijelaca s Edinsonom Cavanijem i Zlatanom Ibrahimovićem. Obrana Vučice izgledala je prilično nesigurno (i Cassetti zaradio isključenje u 82.) u ovom susretu koji je igran bez Tottija te će navijači Rome morati progutati još jednu gorku pilulu.

Sličan susret odigrao se i u Sieni gdje je istim rezultatom domaćin svladao Palermo koji je od druge minute igrao bez Balzarettija koji je kao zadnji igrač obrane srušio Mattiu Destra. Bez obzira na brojčani manjak, gosti su poveli i to preko hrvatskog napadača Igora Budana na asistenciju Miccolija u 12. minuti. Siena se brzo oporavila, Viviano je skrivio najstrožu kaznu koju je realizirao Terzi.

Iako bez svog najboljeg topnika Calaia, domaći Bianconeri nisu imali problema s obranom gostiju. Bogdani ih je u 34. doveo u vodstvo koje su do kraja samo povisili Rossettini i Brienza.

Crveni karton ukazao se i u Veroni, u 56. minuti drugi žuti karton dobio je Cesenin Maurizio Lauro, a tu činjenicu iskoristio je joker Davide Moscardelli koji je u 78. minuti matirao Antoniolija za tri boda Chieva.

I Cagliari je ostao s desetoricom, no to isključenje nije previše utjecalo na konačan rezultat dvoboja između njih i Leccea. Muriel je koncem prvog dijela na dodavanje Giacomazzija doveo goste u vodstvo, ali Larrivey s "kreča" donosi egal u 50. minuti. Tri boda Giallorossima osigurao je Bertolacci u 61. dok je domaći Canini isključen u 84. minuti.

Jedini susret koji je završio s isto onoliko igrača s koliko je i počeo bio je onaj između Catanije i Novare kojeg su domaćini bez većih problema riješili u svoju korist. Bergessio je zabio u prvom dijelu dok su u drugih 45 minuta poentirali Marchese i Gomez. Na konačnih 3:1 smanjio je Rubino šest minuta prije kraja susreta.

• etti26.02.2012. u 19:29
    Samo imate sitnu grešku na tablici koliko sam primijetio. Cesena i Catania nisu odigrale svoj dvoboj koji je na rasporedu 07.03., a upisana je pobjeda Ceseni. Kako unaprijed znate da će Cesena pobijediti? Oni su zadnji sa 16 bodova. Što se ovog kola tiče Roma je jasno opet podbacila, stvarno igraju... [više na forumu]
    etti
  • cimbo26.02.2012. u 17:38
    Budan u velikoj formi!
    cimbo
  • Obrisan korisnik26.02.2012. u 17:25
    ovaj luis enrique je totalno pobugljen:on bi htio igrati kao barca,a 1.stvar:talijanska liga nije ko španjolska gdje se igra potpuno otvoreno sa puno golova i takva otvorena igra malo teže prolazi u italiji,a 2.stvar i puno važnija: nema ni približno tak dobre igrače za igranje takvog nogometa... [više na forumu]