Juventusu bod u završnici na San Siru

Dino Brumec • subota, 25.02.2012.

Milan je na svom terenu dočekao Juventus u najvećem derbiju kola. Iako je domaćin vodio veliki dio utakmice, gosti su u završnici susreta, nakon pogotka Matrija, došli do boda, pritom uzevši dva svojim konkurentima. U drugoj utakmici Genoa je u samoj završnici susreta postigla izjednačujući pogodak za 2:2 i još jednu podjelu bodova.

U subotu navečer ljubitelje talijanskog nogometa očekivao je dvoboj dvije najbolje momčadi Serije A. Milan je prije susreta bio na prvom mjestu s jednim bodom, ali i utakmicom, više od Juventusa. Ovaj susret bio je možda i najvažnijih 90 minuta ove sezone u Italiji.

U devetoj minuti bilo je prvo veliko uzbuđenje, ali napadači Milana nisu uspjeli iskoristiti gužvu u šesnaestercu Stare dame. Već u 15. minuti Milan je poveo kada je Nocerino s ruba šesnaesterca gađao, lopta je okrznula Bonuccija i završila u mreži iza Buffona. Valja istaknuti da je Bonucci pogriješio i kod dodavanja te je nakon te pogreške Milan i došao u priliku za pogodak.

U prvih 20-ak minuta domaća je momčad ipak bolje stajala na terenu i lakše je dolazila u prilike za postizanje pogodaka. U 25. minuti Milan je imao nevjerojatnu šansu za povećanje vodstva kada je nakon udarca domaće momčadi iz kuta Muntari pucao glavom s možda tri metara udaljenosti, ali Buffon mu je obranio udarac. Ipak, čini se da je ta lopta prošla crtu i Milan je u ovoj situaciji oštećen za pogodak.

Odmah, 30 sekundi nakon toga Estigarribia je dobro pucao za Juventus, ali Abbiati je obranio taj udarac. Utakmica se u tim trenucima rasplamsala i samo nekoliko minuta kasnije Robinho dobro prošao obranu Stare dame, ali Buffon je spasio goste bacivši se brazilskom napadaču pod noge.

U 31. minuti Pirlo je skoro zabio svom bivšem klubu, ali njegov udarac završio je pored gola domaćina. Dvije minute kasnije isti igrač dobro je ubacio iz slobodnog udarca, a do lopte je došao Chiellini koji je glavom šalje preko vrata Milana. U 41. minuti Thiago Silva dobio je priliku iz slobodnog udarca, ali pucao je ravno u živi zid. Na tu odbijenu loptu natrčao je van Bommel i dobro je opalio, ali njegov udarac završio je malo pored Buffonova gola.

Baš prije kraja poluvremena Vidal je imao na drugoj strani priliku za postizanje pogotka, ali njegov volej prohujao je pored vrata domaćina. Tako se u svlačionice otišlo vodstvom Milana 1:0.

Prvih 20-ak minuta drugog poluvremena nije prošlo u posebno atraktivnoj igri s bilo koje strane i gledatelji nisu mogli vidjeti previše konkretnih šansi. U 69. minuti Quagliarella se našao u sjajnoj prilici, ali njegov udarac s nekoliko metara udaljenosti obranio je Abbiati.

U 76. minuti Robinho se našao u prilici na lijevoj strani gostujućeg šesnaesterca, ali njegov udarac ipak je otišao podosta pored vrata. Desetak minuta prije kraja susreta Matri je postigao pogodak za Juventus, ali dosuđeno je vrlo sumnjivo zaleđe napadača Juventusa tako da je pogodak poništen.

U 83. minuti Stara dama pomladila se barem stotinu godina, a za to je zaslužan Matri koji je postigao izjednačujući pogodak na utakmici. Za pogodak mu je asistirao Pepe, što znači da su i strijelac i asistent ušli u igru u drugom dijelu te trener Juventusa Conte zaslužuje čestitke na tome.

U 89. minuti Vidal je dobio izravni crveni karton nakon prekršaja nad van Bommelom, a to znači da je Juventus ostao s desetoricom na terenu. Do kraja se rezultat ipak nije mijenjao i ovaj derbi završio je podjelom bodova, 1:1.

U prvoj utakmici večeri Genoa i Parma odigrale su 2:2. Već u šestoj minuti Parma je povela, a pogodak je postigao Gobbi. U 53. minuti Floccari je povećao vodstvo gostiju i tada se činilo da će Parma tri boda odnijeti kući. Ipak, u 80. minuti Palacio je smanjio rezultat, a isti igrač duboko u sudačkoj nadoknadi postavio je konačnih 2:2. Genoa i Parma nalaze se na sredini ljestvice, a dijele ih samo dva boda.

• Obrisan korisnik27.02.2012. u 14:35
    ovako..da prestanete srat po juventusu da im se nešto želi pokloniti ili da su povlašteni..to su gluposti....zna se da se njih izbacilo u drugu ligu radi namještanja i to...i da su im se oduzeli naslovi..oni su pribijeni na stup srama bili a u isto se vrijeme i kasnije otkrivalo i znalo da su i... [više na forumu]
  • etti26.02.2012. u 14:24
    etti
  • vlacng26.02.2012. u 13:36
    Evo kao nogometni sudac cu vam reci nema mi gore situacije nego kod takvih slucajeva kad je lopta na granici pa je li usla ili ne...Od svih sudackih odluka ta je najteza jer se to dogodi prevelikom brzinom da bi covjek mogao biti siguran da li je presla ili ne. Glavni to ne moze vidjeti, samo... [više na forumu]
    vlacng
  • Obrisan korisnik26.02.2012. u 13:14
    šta reći nego još jedna sramota.
  • Obrisan korisnik26.02.2012. u 12:12
    I da, moram priznati da mi sve više na onu stvar ide nogomet s milijardu grešaka sudaca i opiranjem tehnologiji. Skoro svaku veću tekmu se na kraju pita čovjek kak bi završilo da je ušla prva lopta, il da nije suđeno ono zaleđe... Naporno.