Primera División, 25. kolo, 26.02.2012, 21:30 h
Atlético Madrid
Atlético Madrid 1:2 Barcelona
Barcelona

Ante Dubravac • nedjelja, 26.02.2012.

U posljednjem susretu 25. kola španjolskog nogometnog prvenstva nogometaši Atletico Madrida na svom su stadionu dočekali aktualnog prvaka momčad Barcelone. Gosti su slavili zahvaljujući lukavom pogotku Messija iz slobodnog udarca u 81. minuti susreta.

ATLETICO MADRID - BARCELONA 1:2 (0:1)

Madrid, Stadion - Vicente Calderon
Sudac: Miguel Pérez Lasa
Strijelci: Falcao 49' / Alves 36', Messi 81'

Atletico Madrid: Courtois, Filipe, Godin, Miranda, Juanfran, Gabi, Tiago, Turan (od 86. Silvio), Koke (od 77. Salvio), Adrian i Falcao.

Vezane vijesti

Barcelona: Valdes, Abidal, Puyol, Mascherano, Alves (od 71. Cuenca), Busquets, Iniesta, Xavi, Fabregas (od 79. Pedro), Sanchez (od 85. Pique) i Messi.

Pobjeda Real Madrida na gostovanju kod Rayo Vallecana pred nogometaše Barcelone postavila je dodatni imperativ osvajanja tri boda na Vicente Calderonu. S druge strane Atletico Madrid već sedam utakmica ne zna za poraz i svaki bod im je vrlo vrijedan u borbi za mjesta koja vode u europska natjecanja iduće sezone.

Već u prvom napadu gosti su zaprijetili preko Xavija koji koristi povratnu loptu Messija, ali njegov udarac s dvadesetak metara odlazi pokraj desne stative. Bolja igra Barcelone se nastavila, ali osim većeg posjeda lopte opasnosti po domaćina nije bilo sve do 20. minute kada iz slobodnog udarca pokušava Xavi, međutim Courtois je lijepom paradom loptu odbio u korner.

Prvi pokušaj Atletica gledatelji su vidjeli u 26. minuti kada je iz daljine pucao Falcao, bez problema za Valdesa. U 36. minuti nakon odlične akcije Barcelona je došla do prednosti. Messi je proigrao Fabregasa koji je poslao točnu loptu na drugu stativu gdje je sam bio Alves koji je iz blizine zabio za vodstvo gostiju.

Do kraja prvog poluvremena Barcelona je kontrolirala igru sa svojim poznatim, beskonačnim dodavanjima, a domaćini nikako nisu uspijevali doći do nešto dužeg posjeda lopte iz kojeg bi pokušali zaprijetiti aktualnim prvacima.

Bolji ulazak u drugu dionicu utakmice domaćini su naplatili u 49. minuti. Nakon kornera s desne strane, Busquets je naspretno zahvatio loptu i prebacio ju na drugu stativu gdje se najbolje snašao Falcao i svojim 15 pogotkom u sezoni izjednačio na 1:1. Pritisak Atletica se nastavio, ali je udarac Filipea u izglednoj poziciji blokiran.

Dvadesetak minuta trebalo je Barceloni da složi pravu akciju u nastavku. Alves je uputio centaršut, međutim udarac Alexisa Sancheza je otišao malo pokraj stative. Već u idućem napadu uzvraćaju domaćini preko svog najboljeg strijelca Falcaa, ali Valdes na vrijeme izlazi sa svojih vrata i spriječava domaćine da dođu u vodstvo.

U 81. minuti Barcelona je došla do novog vodstva. Dok je Courtois namještao živi zid, Messi je izveo slobodan udarac bez čekanja sučevog znaka i neobranjivo pogodio gornje lijeve rašlje za vrijednu pobjedu kojom je Barcelonin zaostatak za Real Madridom ostao na deset bodova.

U 26. kolu Barcelona dočekuje Sporting dok će Atletico gostovati kod Seville.

• Obrisan korisnik27.02.2012. u 12:53
    nisam ni za real ni barcu, al onakvi potez sigurno nije lukav i pošten !!!
  • beaver27.02.2012. u 11:42
    to sto je sudac los nema nista sa barcom
    beaver
  • Vugi727.02.2012. u 11:19
    Bilo bi i smiješno da se počnu nabrajati sudačke odluke u korist Barcelone. Pa kako vas nije sramota izvlačiti se na suce, pogotovo nakon zadnjih par godina. Bar bi vi trebali šutjeti šta se toga tiče.
    Vugi7
  • manu27.02.2012. u 11:17
    Molim navijače Barcelone da mi odgovore na jedno pitanje koje je i test inteligencije, ili bar zdravog razuma: Je li Busquets grao rukom kod kornera Atletica kod rezultata 2-1 za Barvelonu i je li to trebao biti penal?
    manu
  • danchy27.02.2012. u 11:09
    @alan, kapa do poda za komentare... nemam što dodat, sve je napisano. smiješno je da Real svaku tekmu ima penal ili igrača više a u većini njih i jedno i drugo i da se onda priča o pravednom suđenju i regularnoj ligi. Barca nije smjela izgubiti ovoliko bodova i oni su jedini krivci što je -10, ali... [više na forumu]