Primera División, 25. kolo, 26.02.2012, 16:00 h
Rayo Vallecano
Rayo Vallecano 0:1 Real Madrid
Real Madrid

Ante Dubravac • nedjelja, 26.02.2012.

Nogometaši Rayo Vallecana na svom su stadionu Teresa Rivero dočekali Real Madrid, a susret je odlučio Ronaldo prekrasnim pogotkom petom. Novom pobjedom gosti su se bar na neko vrijeme odvojili od Barcelone na velikih 13 bodova prednosti.

RAYO VALLECANO - REAL MADRID 0:1 (0:0)

Madrid, Stadion - Teresa Rivero
Sudac: David Fernandez Borbalan
Strijelac: Ronaldo 54'

Rayo Vallecano: Joel, Casado (od 82. Tamudo), Arribas, Pulido, Tito, Movilla (od 69. Trashorras), Fuego, Armenteros, Michu, Piti (od 60. Bangoura) i Costa.

Real Madrid: Casillas, Marcelo (od 81. Granero), Pepe, Ramos, Arbeloa, Khedira, Alonso, Özil, Kaka (od 61. Coentrao), Ronaldo i Higuain (od 75. Callejon).

Na svome putu prema osvajanju Primere nogometaši Real Madrida u sklopu 25. kola gostovali su kod devetoplasiranog Rayo Vallecana. Domaćini su u dvoboj s Kraljevskim Klubom ušli na krilima pozitivne serije od tri utakmice u kojima su osvojili maksimalnih devet bodova.

Početne minute susreta protekle su u ravnopravnoj igri koja se uglavnom odvijala na sredini terena bez opasnosti za vratare obje momčadi. Kraljevski klub nikako nije uspjevao napraviti pravi pritisak dok su se domaćini uglavnom orijentirali na prijetnje iz brzih protunapada.

U 25. minuti dva puta je iz daljine pokušao Cristiano Ronaldo, ali su oba njegova udarca otišla pokraj gola. Šest minuta prije odlaska na odmor Piti je primio loptu u gostujućem šesnaestercu, malo iz kosa, lijepo se oslobodio svog čuvara i kada je već savladao Casillasa lopta je pogodila vratnicu koja je spasila Kraljevski klub.

Bila je to ujedno i posljednja opasnost u prvih 45 minuta nakon kojih je Jose Mourinho sasvim sigurno imao puno toga za reći svojim igračima koji u prvom poluvremenu nisu uputili niti jedan udarac u okvir domaćeg gola.

U nastavak susreta oba trenera su ušla s istim igračkim kadrom koji je i započeo utakmicu, a prvu priliku Real je pretvorio u vodstvo. Korner s desne strane u 54. minuti izveo je Özil, nakon gužve lopta je došla do Ronalda koji petom s desetak metara pogađa donji desni kut nemoćnog vratara Joela.

Vodeći pogodak Reala gostima je osigurao mirnoću, a domaćini ni u nastavku nisu uspijevali opasnije zaprijetiti Casillasu. U 73. minuti velika greška Sergija Ramosa, lopta je došla do Michua, ali je njegov udarac iz vrlo izgledne pozicije otišao preko gola. Već u idućem napadu prekrasan udarac s tridesetak metara uputio je Tito, ali Casillas je još ljepše reagirao i odbio loptu u korner.

U samoj završnici utakmice još jednom je zaprijetio Ronaldo iz slobodnog udarca, a sve nade domaćina da dođu do eventualnog izjednačenja pale su u vodu u 89. minuti kada je crveni karton zaradio Michu. U prvoj minuti sudačke nadoknade Armenteros sa samo metar udaljenosti nije uspio ugurati loptu u mrežu pa se Real uz veliko slavlje kući vraća s vrijedna tri boda.

U idućem kolu Rayo Vallecano na svom stadionu dočekuje Racing Santander dok će Real na Santiago Bernabeu ugostiti Espanyol.

• Obrisan korisnik27.02.2012. u 17:17
    volim ove šta vole govorit o vitru u leđa barci svih ovih godina :)sičam se razgovora sa jednim frendom posli utakmice Barcelona-Arsenal prošle godine (3:1). prvo mu kažem da do drugog žutog van persia arsenal nije ni priša centra na šta on naravno odgovarada to nema veze, jer su eto taman 2 puta... [više na forumu]
  • Vugi727.02.2012. u 12:44
    A kako ti se onda Barcelona nije zgadila ovih zadnjih godina? Ti imaš parmalat dres, navijaš za Liverpool (a ne Barcu???), slušaš Katalonce svaki dan... daj molim te kakvi Katalonci, u Hrvatskoj si... A Real će ionako propasti bez tvojeg dresa. Ti ni ne zaslužuješ imati, a kamo li nositi nešto... [više na forumu]
    Vugi7
  • Obrisan korisnik26.02.2012. u 23:26
    Kolina se nebi dvoumio. Ono je CRVENI ko kuća.
  • Obrisan korisnik26.02.2012. u 21:33
    faul je bio hvala Bogu ali rijetko koji sudac ce dati penal za ovako nesto..zato jer nije ni bila opasnost za gol