Bojan Meštrović • nedjelja, 26.02.2012.

Nakon prošlotjedne pobjede nad Osasunom, Sevilla je gostovala na Mestalli i preokretom protiv Valencije došla do nova tri boda. U ostalim utakmicama koje su igrane od 18 sati, pobjede su zabilježile Osasuna i Real Sociedad.

Tri boda Sevilli

Ivan Rakitić ponovno je startao u sastavu Seville, odigrao još jednu kvalitetnu utakmicu i upisao asistenciju kod prvog pogotka. Hrvatski reprezentativac bio je zadužen za većinu prekida, a zamijenjen je dvije minute prije posljednjeg zvižduka u trenucima kada su gosti pokušavali ukrasti što više vremena.

Upravo Rakitić je prvi zaprijetio iz slobodnog udarca u šestoj minuti, ali njegov udarac je završio tek u obrambenom zidu Valencije. Domaćini su nakon toga počeli igrati malo agresivnije i stvorili nekoliko prigoda, ali rezultat je ostao nepromijenjen sve do 25. minute.

Tada je Valencia izigrala gostujuću obranu s nekoliko dodavanja u šesnaestercu, a Tino Costa sjajno zabio s dvadesetak metara nakon povratne lopte Jordija Albe. Nakon deset minuta igre, stvari su vraćene na početak. Jesus Navas je prošao po desnom krilu i ubacio visoku loptu šesnaesterac Valencije, Rakitić je glavom produžio na drugu vratnicu, a tamo se našao Gary Medel i udarcem glavom izjednačio na 1:1.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Negredo se po lijevoj strani odlično sjurio prema kaznenom prostoru domaćina, ali Kanoute njegov ubačaj nije uspio pretvoriti u novi gol te se na odmor otišlo s izjednačenim rezultatom.

Prvu ozbiljniju priliku u drugom dijelu imao je Reyes u 56. minuti, ali pucao je nedovoljno jako da bi svladao Guaitu. Domaćini su se potom otvorili i krenuli po drugi gol, ali nisu uspjeli stvoriti konkretniju priliku, a onda je dvadeset minuta prije kraja utakmice sijevnula kontra Seville.

Rakitić je povukao po lijevoj strani i u sredini pronašao Kanoutea, koji iz prve loptu nije dobro primio, ali ipak ju je uspio proslijediti do samog Jesusa Navasa, a njemu nije bio problem pospremiti loptu u nebranjenu mrežu.

Valencia je zatim dala sve u napad, no do kraja utakmice nije uspjela složiti izglednu priliku. Najopasniji je u sudačkoj nadoknadi bio Costin pokušaj gotovo s centra, ali Palop se nije dao prevariti te je završilo pobjedom Andalužana.

Sevilla se drugom uzastopnom pobjedom primaknula na samo dva boda od pozicija koje vode u europska natjecanja, dok je Valencia ostala trećeplasirana s pet bodova prednosti ispred Levantea.

Pobjede Osasune i Sociedada

Granada je na gostovanje kod Osasune došla s jasnim namjerama da osvoji sva tri boda i dodatno se udalji od zone ispadanja. Gosti su od samog početka više napadali i imala veći posjed lopte, ali igrači Osasune su bili konkretniji i sredinom prvog dijela zabili dva brza gola.

Strijelac prvog je u 26. minuti bio Nekounam koji je nakon Cejudova ubačaja odlično glavom pogodio u daljnji kut Fernandezova gola, a samo tri minute kasnije vodstvo je udvostručio Lekić poslije velike greške Granadine obrane.

Gosti su u 31. minuti smanjili na 2:1 fenomenalnim pogotkom veznjaka Rica s 25 metara, ali do kraja utakmice nisu uspjeli doći do izjednačenja, iako su od 74. minute igrali s igračem više nakon što je Punal dobio drugi žuti karton. Osasuna se pobjedom bodovno izjednačila s petoplasiranim Bilbaom.

Real Sociedad i Mallorca odigrali su vrlo čvrsto i bez značajnijih prilika u prvom poluvremenu. U drugom dijelu utakmica se otvorila te su obje ekipe krenule po gol i potencijalna tri boda.

U svojim nastojanjima uspješniji su bili domaćini koji su golom Agirretxea na asistenciju Carlosa Vele u 79. minuti došli do pobjede. Sociedad je tako preskočio današnje protivnike na ljestvici te je sada 13. s 30 bodova, dok je Mallorca 15. s dva boda manje.