1. ŽRL: Umažanke bježe s dna

Mišo Gulić • ponedjeljak, 27.02.2012.

U 18. prvenstvenom kolu očekivano uvjerljive pobjede slavile su Podravka i Lokomotiva, dok je ugodno iznenadila Trešnjevka slavljem nad Zelinom. Vrlo važne bodove u borbi za opstanak ubilježile su rukometašice Umaga, dok je Koka bila odlična u srazu s Arenom, baš kao i ekipa Sesveta protiv Dalmatinke.

Koka - Arena 36:30

Prvih dio susreta između Koke i Arene protekao je u dominaciji domaće ekipe pa su tako Varaždinke na poluvrijeme odnijele velikih pet golova prednosti, čime su praktički prelomile susret.

U nastavku je Ivana Dežić je sa pet uzastopnih golova održavala prednost na domaćoj strani, dok gošće nisu uspijevale smanjiti na manje od tri razlike, stoga su Koki pripali vrlo važni bodovi kojima su odmakli ekipama koje se bore za opstanak.

Petra Oštarijaš je bila prvo ime s četrnaest golova, dok je Ivana Dežić dodala je sedam. Puljankama nije pomoglo niti dvanaest pogodaka Tanje Kiridžić, kao niti sedam Tine Gavranić.

Trešnjevka - Zelina 26:24

Trešnjevka je ugodno iznenadila i došla do bodova protiv ekipe Zeline. Domaće su od početka imale inicijativu, Zelina se držala prvih desetak minuta, a onda su Zelene odjurile na pet razlike, koliko je bilo i nakon prvih 30 minuta.

U drugom Trešnjevka je zadržala visok nivo igre iz prvog dijela te u samu završnicu ušla s prednošću od pet golova prednosti, da bi tek u finišu dozvolile gošćama da smanje zaostatak i upišu nešto prihvatljiviji poraz.

Prvo ime u domaćim redovima bila je Tanja Komljenović sa sedam golova, dok je Dijana Sabljak zabila jedan manje. S druge strane, Dragica Džono je postigla sedam zgoditaka.

Sesvete Agroproteinka - Dalmatinka 33:28

Sesvećanke su odigrale sjajno prvo poluvrijeme protiv pločanske Dalmatinke i dopustile im tek osam pogodaka na poluvremenu, dok su one u istom razdoblju postigle čak 19.

Drugi dio susreta bilo je tek puko odrađivanje posla, domaće malo popustile i opustile se, što su gošće iskoristile i na kraju zabilježile sasvim pristojan poraz.

Posebno raspoložena kod domaćih je bila Gordana Pavlek s osam golova, do je za gošće Maja Prusina zabila dese.

Lokomotiva - Orijent Presoflex 42:30

Gošće su se držale u egalu 15-ak minuta, nakon čega je Lokomotiva ubacila u brzinu više te do poluvremena izgradila prednost od 19:14, a treba spomenuti da su Riječanke pet minuta prije kraja zaostajale i devet golova.

U drugom dijelu susreta nije bilo većih problema za domaće koje su rutinski održavale stečenu prednost i tako došle do novih bodova. Sonja Bašić postigla je osam golova, a najefikasnija je, sa jedanaest pogodaka, bila gošća Slavica Šuster.

Samobor - Podravka Vegeta 21:35

Podravka je u Samoboru, sukladno očekivanjima, odradila rutinski posao, kao uostalom i u cijelom prvenstvu. Koprivničanke su već do poluvremena na krilima Sanje Damnjanović pobjegla na sedam zgoditaka prednosti, da bi u drugom dijelu tu prednost podigla do konačnih plus 14 (21:35).

U derbiju, koji to na kraju nije bio, Damnjanović je ugradila deset golova, a na drugoj strani kod domaćih Matea Balaško je zabila šest, a gol manje dodala je i Sandra Bošnjak.

Umag - Zamet 29:25

Svjesne da im gori pod nogama te da su im bodovi nasušno potrebni, rukometašice Umaga su vrlo odlučno ušle u susret protiv Zameta, a prvi dio su zaključile s dva gola viška.

Odličan ulazak u drugi dio domaćim rukometašicama je omogućio završnicu bez stresa te nove, silno važne, bodove. Jelena Vidović je bila prvo ime kod pobjednica, dok je Ana Debelić god gošći zabila pet.