Radnički uzeo bodove usred Zagreba

Damir Žbulj • subota, 03.03.2012.

U 22. kolu regionalne ABA košarkaške lige Zagreb Croatia osiguranje borio se s Radničkim za pobjedu i bodove. Većinu utakmice bili su u zaostatku, u posljednjem periodu vratili su nadu u preokret, čak i poveli. Ali, gosti su se othrvali pritisku i na kraju stigli do pobjede od pet poena viška.

Nakon što je Radnički u srijedu doživio težak poraz od Cedevite, očekivalo se kako će i Zagreb CO lakše do bodova. No, priča na terenu razvijala se na drugačiji način i bodove iz Doma Dražena Petrovića u Srbiju odnose gosti.

Radnički je odlično otvorio utakmicu te je u već u prvoj četvrtini stigao do osjetnije prednosti. Zagreb CO je držao rezultatsku ravnotežu do pete minute, ali tada gosti ulaze u svoj dobar period igre.Vuksanovićevim polaganjem na semaforu je 12:17, a prednost od pet pogodaka viška čuvali su i u narednim minutama, da bi u samoj završnici, na isteku prve četvrtine Michael Scott tricom postavio rezultat na 18:26. Markota je promašio šut za tri u posljednjem napadu te se na prvi kratki odmor odlazi s +8 za goste iz Kragujevca.

Mravi su živnuli u nastavku dvoboja, smanjili su zaostatak, no, uzvratili su gosti ponovno dobrom serijom i ubačajem Mijatovića vraćaju na +9, četiri minute prije poluvremena. Drugi period igre Radnički završava na isti način kao i prvi, tricom, ali ovaj put Pavkovića, kojom je prednost povećana na najvećih u tom trenutku, bilo je +11 što je sigurno zabrinulo trenera Androića.

Drugi dio otvara protivnički Simon, također ubačajem za tri poena, a dalekometnom artiljerijom gosti čuvaju rezultatski razamk. Međutim, uz dobru igru povratnika Krune Simona, ali i Kasuna domaćin se budi i počinje sustizati prednost. Dvije minute pred kraj perioda, odličnom serijom dva uzastopna ubačaja Halilovića dolaze samo na koš zaostatka (58:59). U posljednji period utakmice ulazi se s aktivnih 60:63. Domaćin je u zadnjoj četvrtini čak i stigao do vodstva, ali koncentrirani igrači Radničkog nisu podlegli pritisku. Koncentriraniji su u završnici te su susret priveli kraju s pet poena viška. Semafor se na kraju zaustavio na 76:81. Makar je Zagreb CO imao bolji postotak ubačaja za dva poena (62%) od gostiju (56%) te je u skoku bio dominantniji za čak 14 uhvaćenih lopti, presudio je bolji šut za tri poena.

Najbolji u redovima pobjednika bio je Pavković sa 16 poena, od čega su bile tri trice iz šest pokušaja, a imao je čak i sedam asistencija. Fenomenalan je bio i Scott s double-double učinkom od 15 poena, ali čak i 13 uhvaćenih lopti. Kod Zagreba CO odlični Kasun ubacio je 26 poena, a double-double učinak upotpunio je sa čak 16 skokova, od kojih je čak 14 bilo u napadu. Simon je također ostvario double-double s 19 poena i deset skokova i jednostavno je jako teško objasniti kako su Mravi izgubili ovaj susret. Jedini koji ih je pratio bio je Mulaomerović s deset poena, a to ipak nije bilo dovoljno da se upiše nova pobjeda.

Obje ekipe i dalje su u sredini poretka, a košarkaši Zagreba CO u idućem kolu gostuju kod Krke, dok je Radnički domaćin Heliosu.

• Obrisan korisnik04.03.2012. u 01:25
    Svi koji navijaju za Zagreb, navijaju za Zagreb. Svi ostali samo gledaju kolko je minuta Šarić dobio :D
  • Obrisan korisnik03.03.2012. u 23:10
    trebamo imati obzira jer ipak Zagreb je jako mlada momcad..ja mislim da im trebamo dovesti 3 Amerikanca i Joška Poljaka kao iskusnog igraca da pomogne mladima(Mulaomeroviću)
  • Obrisan korisnik03.03.2012. u 22:32