Deseta uzastopna pobjeda za Jolly JBŠ

Iz Šibenika:Ivana Jurica • subota, 03.03.2012.

Košarkaši Jollyja Jadranske banke Šibenik na domaćem su parketu stigli i do jubilarne desete uzastopne prvenstvene pobjede, pobijedili su Zabok sa 86:85. Ponovno je susret, kao i u prošlom kolu protiv Zadra, imao dramatičnu završnicu i ponovno je otišao na stranu šibenske momčadi. Ovog puta Krušlin je imao šut za pobjedu svoje momčadi, ali dvica je iscurila.

Jolly JBŠ – Zabok 86:85 (22:22, 26:25, 18:20, 20:18)

Šibenik, dvorana na Baldekinu, gledatelja 300
Suci: Vovk (S. Brod), Tresoglavić (Osijek), Holjevac (S. Brod)

Jolly Jadranska banka Šibenik: Grubišić, Josipović 14, Petani 2, Katura 9, Vlaić 2, Vrlika 4, Režić, Mrva 15, Puljko 4, Vrsaljko 7, Ross 23, Gulam 6. Trener: Hrvoje Vlašić.

Zabok: Pešut 7, Zadravec 9, Janković 2, Lež 3, Bubalo 2, Črnjević, Perinčić 9, Bašić 10, Krušlin 26, Kraljević 17. Trener: Dragutin Črnjević.

Skokovi: Jolly JBŠ 32, Zabok 28
Asistencije: Jolly JBŠ 17, Zabok 16
Izgubljene lopte: Jolly JBŠ 9, Zabok 15
Prekršaji: Jolly JBŠ 23, Zabok 23

Početne minute utakmice prolaze u vodstvu domaćina, u 3. minuti na semaforu je svjetlilo 10:2. Ali do kraja prve četvrtine gostujuća je momčad stigla u potpuni egal – 22:22, prvenstveno zahvaljujući Krušlinu i Zadravcu.

Trica Krušlina na startu druge četvrtine Zaboku donosi i vodstvo (25:22). Momčad se potom izmjenjuju u vodstvo: i Zabok i Jolly imali su po četiri koša prednosti, no, na poluvrijeme se ipak otišlo s minimalnom prednošću za domaći sastav – 48:47.

Drugo poluvrijeme Črnjevićeva momčad otvara serijom 7:0. U stalnom su vodstvu, a u 27. minuti imaju i okruglih deset koševa prednosti – 53:63. Trice Rossa i Kature, te još četiri koša Kature, a zatim i koš i jedno slobodno bacanje Amerikanca u domaćim redovima, Jollyju donose samo minus jedan uoči zadnjih deset minuta igre (66:67).

Odlično otvaranje zadnje dionice igre za domaćine: napravili su seriju 11:0 i u 33. minuti došli do 77:67. Zabok se ne predaje, a kad su povezali dvije trice, Krušlin i Perinčić za 86:85 jamčilo je to neizvjesnu završnicu. Igrala se zadnja minuta, Jolly je imao napad, nije ga realizirao, uhvatili su još jednu loptu, ali Rossova trica nije ušla. Ostalo je 15 sekundi do kraja utakmice, gosti su imali napad, lopta je došla do Krušlina, ali njegov šut nije bio precizan. Završilo je tako pobjedom domaće ekipe rezultatom 86:85.

Ross je još jednom bio prvo ime Jollyja, postigao je 23 koša, a dvoznamenkasti su bili i Mrva (15) i Josipović (14). Kod Zaboka najviše je postigao Krušlin – 26, Kraljević je dodao 17, a Bašić deset.