Kvarner pao u Dardi

Bojan Meštrović • subota, 03.03.2012.

Nakon četiri uzastopna poraza, Darda je protiv Kvarnera u 19. kolu A-1 lige došla do treće pobjede u nizu i ponovno se priključila u borbu za prvih pet pozicija, odnosno približila plasmanu u Ligu za prvaka.

VROS DARDA - KVARNER 2010 85:68 (23:18, 11:18, 19:18, 32:14)

Dvorana OŠ "Darda", 19. kolo A-1 lige

VROS Darda: Kordić, Meznarić 11, Vlaić, Budimir 17, Milenković 10, Bičvić 4, Perajica 18, Mandić, Radoš, Ćutuk, Jugo 6, Pandurić 19
Trener: Senad Muminović

Kvarner 2010: Češković 35, Blajić 9, Kučan 3, Šimović 10, Surina, Juričić 5, Cinac 2, Pehar 4, Boban, Legović, Širko, Salamun, Lipovščak
Trener: Aramis Naglić

Susret nije dobro krenuo za momčad Kvarnera. Već nakon nekoliko minuta igre Riječani su se našli u zaostatku od 7:2, ali su se ipak ubrzo probudili i koševima Kučana i Češkovića izjednačili rezultat. Darda je kontrolirala susret i tricom Meznarića se krajem četvrtine ponovno odvojila (23:16).

Druga četvrtina donijela je preokret. Gosti su napravili seriju 17:2 koju je tricom zaključio Češković i došli do prednosti od osam koševa (25:33). Darda, u tim trenucima predvođena Ivanom Milenkovićem, je do poluvremena uspjela smanjiti zaostatak na dva poena (34:36).

Sredinom treće četvrtine Kvarner je ponovno došao do veće prednosti. Češković i Juričić su pogodili dvije trice zaredom i odveli svoju momčad na 37:45, ali Darda je u tim trenucima počela igrati puno bolju timsku košarku i deset minuta prije kraja utakmice se približila na samo pola koša (53:54).

Nakon drugog sustizanja prednosti Kvarnera, u posljednjoj četvrtini igrala je samo jedna momčad. Domaćini su četvrtinu pobijedili s 18 koševa prednosti, a susret je simbolično polaganjem završio Riječanin Rudolf Jugo koji je u posljednjim sekundama položio za konačnih 85:68.

Darda je bila bolja u svakom segmentu igru, a posebno je zanimljiv omjer asistencija (17 - 4). U domaćim redovima bilo je pet igrača s dvoznamenkastim brojem koševa, a najefikasniji bili su Pandurić s 19, Perajica s 18 i Budimir sa 17 koševa.

Prvo ime utakmice bio je ipak Kvarneraš Matija Češković koji je imao fenomenalnu šutersku večer. Za dva poena je gađao 4/5, a za tricu nevjerojatnih 9/11 te je završio s čak 35 koševa. Osim njega, u riječkoj momčadi nije bilo raspoloženih, a posebno je nedostajao učinak Cinca pod koševima.