Zadar preokretom do pobjede

Marko Domljanović • petak, 02.03.2012.

Najzvučniji dvoboj A-1 lige večeras je u Zadru ponudio prilično zanimljivu utakmicu koja je na kraju pripala domaćinima. Split je stvari držao pod kontrolom do sredine treće četvrtine, ali onda slijedi veliki pad koji je Zadar u potpunosti iskoristio i došao do zaslužene pobjede.

Nakon uvjerljive pobjede na Gripama, Žuti su u Zadar doputovali s ambicijom da još jednom upišu dva boda u dalmatinskom derbiju. Predvođeni povratnikom Vujčićem, u tome su zamalo i uspjeli, ali veliki pad koji je uslijedio u drugom dijelu treće četvrtine omogućio je Zadranima da se revanširaju za poraz iz prvog dijela prvenstva.

Splićani su utakmicu otvorili sa šest uzastopnih poena i tako stekli opipljivu prednost koja je zahvaljujući Vujčiću i Babiću u sedmoj minuti iznosila velikih 8:20. Zadar nakon toga radi seriju od 5:0 i uspijeva ublažiti zaostatak, a završnica četvrtine donijela je seriju slobodnih bacanja koja su izvedena besprijekorno pa gosti na kraju prve četvrtine imaju 17:24.

Splićani danas ostali bez Mimice i Dijana

Vezane vijesti

O ozljedama u momčadi Splita ove bi se sezone mogla napisati knjiga. Danas je uoči puta u Zadar otpao najbolji strijelac Žutih Ivan Mimica, koji zadnjih dana osjeća probleme s ahilovom tetivom. Iako je najavljen, u Zadru nije nastupio ni Toni Dijan, koji je otpao neposredno prije početka utakmice. Splitski Zadranin čak je izašao na zagrijavanje, ali onda je definitivno odustao od nastupa.

Na isteku 12. minute Zadar se opasno približava na 21:25, ali tada su povukli Filipović i Sobin koji još jednom odvajaju Split, a vrlo dobri Babić zaključuje seriju zakucavanjem za 21:33. Delaš tada vraća Zadrane na samo pet koševa zaostatak, no domaćini u prvom dijelu jednostavno nisu mogli držati priključak pa se, ponajviše zahvaljujući Vujčiću, na poluvrijeme odlazi sa 35:45.

Situacija na parketu ostala je ista do početka 26. minute i 48:60 za Split, a tada Zadar ubacuje u višu brzinu i do kraja četvrtine u potpunosti poravnava rezultat na 66:66. Razigrali su se Vrkić i Vrbanc, a pomogao je i Kaštropil pa je susret prije završnih deset minuta vraćen na početak, ali s psihološkom prednošću na strani domaćina.

To se vrlo dobro vidjelo na početku posljednje četvrtine kada je Zadar serijom od 8:0 praktički prelomio utakmicu. Split se držao do 78:73 dvije i pol minute prije kraja, ali nakon promašene trice Vujčića Kaštropil zabija uz dodatno bacanje i tu je priči bio kraj. Završilo je 90:78.

Pobjednike je s 18 koševa predvodio Vrkić, dva manje ubacio je Vrbanc, a Delaš se zaustavio na 12 poena. Kod Splićana daleko najbolji Vujčić s 30 koševa, a Babić i Subotić zabili su po 14.

• Obrisan korisnik03.03.2012. u 11:35
    ovaj bavčević je najveća rupa od trenera koju su mogli nač. uz to mu je odnos cijene i kvalitete dijametralno suprotan. kog je vraga vuju tra 35 minuri a čoik nema snage nego za nategnutih 20. bilo bi bolje da je na poluvremenu bilo neriješeno ali da su suba i vujo bili odmorniji u završnici... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.03.2012. u 22:13