Zlatorog u kritičnoj situaciji

Simon Maljevac • subota, 03.03.2012.

U slovenskom dvoboju 22. kola ABA lige Helios je na gostovanju svladao Zlatorog 67:73, a u drugom dvoboju momčadi s dna tablice Crvena zvezda je na domaćem parketu svladala Krku 82:78.

Utakmica u Laškom pripala je momčadi Heliosa, koja je do odlučujuće prednosti došla u trećoj četvrtini, a u završnici susreta rutiniranom je igrom zadržala prednost. Zlatorog je prvo poluvrijeme završio s vodstvom 33:32. Gosti su zahvaljujući poenima Drage Pašalića i Klemena Prepeliča u završnici treće četvrtine poveli s 46:55, a pet minuta prije kraja susreta 52:61.

Domaćini su se koševima Jure Škifića i Alena Omića približili na 65:67, no iskusni Dražen Bubnić i D.E. Gay su s linije slobodnih bacanja potvrdili pobjedu, kojom su gosti pobjegli s pretposljednje pozicije na tablici. Bubnić je u slavlju Heliosa 67:73 sudjelovao s 18 poena i pet skokova, a Pašalić je dodao 16 poena i četiri skoka. Kod Zlatoroga je najraspoloženiji bio Omić sa 17 poena i deset skokova, dok je Škifić dodao 11 poena i sedam skokova.

Susret Crvene zvezde i Krke bolje su otvorili gosti, koji su prvu četvrtinu završili s osam poena prednosti (13:21). Gosti su i u nastavku poluvremena nastavili s efikasnom igrom, a prednost su držali sve do 29. minute susreta, kada je Zvezda preko Bojana Popovića uspjela izjednačiti na 49:49. Zoran Dragić držao je Krku u vodstvu sve do završnice trećeg dijela, no Sava Lešić se tricom pobrinuo da Zvezda ode na posljednji odmor s minimalnom prednošću 60:59.

Domaćini su posljednji dio otvorili sa sedam poena zaredom, a tri minute prije kraja poveli su 76:63. Krka je do kraja koševima Jure Lalića uspjela smanjiti zaostatak, no momčad Svetislava Pešića na kraju je slavila desetu pobjedu u sezoni rezultatom 82:78. U redovima domaćina istaknuli su se Bojan Popović, Petar Popović i Sava Lešić, koji su postigli 16 poena, dok je kod Krke Zoran Dragić postigao 19 poena, a hrvatski centar Jure Lalić dodao je deset poena.