Nexe Našice 21:27 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Nexe ostao bez šanse za Final Four

Ivana Strahija • nedjelja, 04.03.2012.

U nedjeljnoj utakmici Nexea i Vardara pobijedio je favorit iz Skoplja, predvođen iskusnim Veselinom Vujovićem. Iako je momčad Nexea imala isto tako iskusnog Kasima Kamenicu na svojoj strani, igrači nisu slijedili naputke trenera te su poraženi i tako ostali bez mogućnosti plasmana među četiri najbolje ekipe SEHA lige.

NEXE – VARDAR 21:27 (12:15)

SEHA liga, 19. kolo
Našice ŠŠD OŠ kralja Tomislava, gledatelja 900
Suci: Nenad Nikolić i Dušan Stojković (obojica Srbija)

Nexe: P. Lelić (1 obrana), Kozina 3, Mataija 2, Eter, F. Lelić 4, Mrđenović, Barišić Jaman 3, Varvodić 1, Kedžo, Markotić 2, Slišković 2, Obad, Kević 1, Dundović, Velić 3, Šunjić (9 obrana)
Trener: Kasim Kamenica

Vardar: Abadžić (5 obrana), Stoilov 4, Ojleski, Markoski, Nikolić 1, Simović 2, Doder 9, Vujović 2, Kukoski, Sobol 1, Milić (8 obrana) , Petrić 1, Jovchevski, Marković 4, Lazarov 3, Abutović
Trener: Veselin Vujović

SEDMERCI: Nexe 1/2 (Markotić), Vardar 2/2 (Vujović, Lazarov)
ISKLJUČENJA: Nexe 6 minuta (Barišić Jaman 2+2, Kević), Vardar 18 minuta (Petrić 2+2+2, Abutović 2+2+2, Stoilov, Vujović, Kukoski)
CRVENI KARTON: Petrić i Abutović (obojica Vardar) zbog tri isključenja

Momčad Vardara, koja je u posljednjih deset kola SEHA lige upisala devet pobjeda i jedan remi, u Našice je stigla puna samopouzdanja i željna nastaviti niz neporaženosti, koji se proteže još od 25. listopada i sraza sa Zagrebom. Nexe je pak znao da će protiv takvog protivnika morati dati sve od sebe ukoliko želi pobjedu i nastavak nade za ulazak među najbolja četiri Regionalne lige.

No, u prvom poluvremenu je napad Našičana bio na razini ispod one skopskih rukometaša, koji su unatoč čak 12 minuta isključenja na odmor otišli s +3 (12:15). Najveći je problem za obranu Nexea predstavljao Vardarov srednji vanjski, Tihomir Doder, koji je u trideset minuta uspio upisati čak sedam pogodaka i samo jedan promašaj. U usporedbi s time, najbolji našički strijelac bio je Saša Barišić – Jaman s 3/3, no Robert Markotić je upisao prilično loših 2/6.

U prvih je pola sata svaka ekipa ušla s po jednim nerealiziranim napadom, no potom Jan Sobol matira Matu Šunjića za 0:1, prednost koju Nexe nije uspio preokrenuti ni u jednom trenutku preokrenuti. Nakon 4:4 i realiziranog sedmerca Markotića, Vardar odlazi na 6:9, pri čemu je golman Vladimir Abadžić dao svoj obol.

Slijede dva gola Nexea, a na 8:9 desni vanjski Vardara Vladimir Petrić dobiva dva isključenja i crveni karton nakon prekršaja na Janku Keviću, što Krešimiru Kozini olakšava put do 9:9. Brzo su se gosti iz Skoplja međutim oporavili i do kraja poluvremena otišli na tri gola prednosti.

U drugom poluvremenu punih deset minuta Vardarova mreža miruje, sve do 13:20. Takvu visoku razliku Našičani nisu mogli, ni znali, nadoknaditi, a upisali su mnoge pogreške u igri. Iako su u 48. minuti imali "svega" -4 (17:21), nakon razdoblja nešto slabije igre Vardara, domaći rukometaši to nisu nadogradili, te je utakmica okončana s 21:27. Time je ujedno okončana i nada Našičana za povijesni uspjeh i plasman među četiri najbolja SEHA lige.

Drugih 30 minuta obilježila je našička crna rupa od deset minuta, u kojima su skopski rukometaši otišli na visokih +7. Na 13:20 tražio je domaći trener Kasim Kamenica minutu odmora, koju je iskoristio kako bi ne baš biranim riječima svojim rukometašima objasnio da ne mogu igrati kao skupina pojedinaca.

To je upalilo u idućih osam minuta, Nexe smanjuje na -4 i ima još 12 minuta za preokretanje rezultata. No, Stojanče Stilov preuzeo je "štafetu" od Dodera i vodi Vardar do 18:26 u 53. minuti. Minutu kasnije isključena su čak dva gostujuća rukometaša, Ilija Abutović i sam Stilov, međutim bilo je prekasno da se Nexe ozbiljnije približi Vardaru.

Nakon utakmice trener Kamenica bio je vidljivo razočaran: "Plan kojeg smo imali za utakmicu uopće nije ispunjen. Na kolektivnu obranu Vardara mi smo išli individualnim napadima i nerezonskim šutevima. Mi se ne znam uopće 'vaditi' iz minusa što smo opet pokazali i Vardar je sasvim zasluženo pobijedio", rekao je HRT-u.

Nexe nije znao iskoristiti ni 18 minuta isključenja gostiju: "Mnogi moji igrači uopće nisu bili koncentrirani, tvrdoglavo su ulazili u krive kombinacije, koje uopće nismo trenirali. Stiglo nas je neiskustvo, koje smo do sada očito dobro prikrivali", dodao je Kamenica.

• Obrisan korisnik04.03.2012. u 22:39
    MR koji je ovo jezik,svahili ili urdu,nisam siguran xD inače čestitke Vardaru na pobjedi,zasluženoj...bili su bolji,a i iskusniji su dosta od Nexea što se tiče europskih nastupa i ovakvih velikih utakmica...Nema veze,idemo dalje u nove pobjede!!Kakav Zagreb,Barcelona,Nexe za šampiona!!
  • rider1104.03.2012. u 21:56