Regionalna liga, 19. kolo, 30.03.2012, 19:00 h
Izviđač CO 24:29 RK Zagreb
RK Zagreb

Turneja Zagrebaša zaključena pobjedom

Damir Žbulj • petak, 30.03.2012.

Rukometaši Croatia osiguranje Zagreba mini turneju po Crnoj Gori i Bosni i Hercegovini zaključili su pobjedom kod Izviđača u Ljubuškom 24:29, ali nakon što su na odmor otišli s četiri pogotka zaostatka.

Nakon pobjede kod Sutjeske pa pomalo iznenađujućeg, ali ne i senzacionalnog poraza kod Lovćena, posljednji dvoboj odigrali su igrači Ivice Obrvana s Izviđačem baš onoliko koliko im je bilo potrebno da na kraju u odgođenom 19. kolu SEHA lige stignu do pobjede. Odlično izdanje domaćina u prvom dijelu okrunjeno je vodstvom od četiri pogotka viška, no, u nastavku su Zagrebaši zaigrali ozbiljnije, okrenuli rezultat u svoju korist i mirno priveli susret kraju, bez Balića, Štrleka, Šebetića i Stepančića u zapisniku.

Domaćin je u lijepoj atmosferi pred gotovo tri tisuće ljubitelja rukometa odlično dobro otvorio susret, vodstvom 2:0, no uskoro gosti iz Zagreba love priključak pa je dalekometnim pogotkom Kopljara u devetoj minuti rezultat izjednačen na 3:3.

No, Izviđač tada svoju dobru igri pretvara u odličnu, a golovima Ilića, Burića, Borasa i Zeljića diže publiku na noge i serijom od četiri uzastopna pogotka radi prvu opipljivu prednost.

Rukometaši iz Ljubuškog u narednim minutama igraju kao u transu jer u 18. minuti na semaforu je bilo nestvarnih 10:4 za domaćina. Uspjeli su igrači CO Zagreba tada povezati svoje redove, golovima Špilera i Vukića malo primiriti atmosferu, ali Burić i Ilić vraćaju na +6, pri ulasku u posljednje dvije minute prvog dijela. Koncentracija je domaćinu tada ipak malo popustila pa uz malo sreće i Kopljarove pogotke, gosti dolaze do 16:12 na odmoru.

Vjerojatno su igrači Croatia osiguranje Zagreba osjetili gnjev svog trenera u poluvremenu nagomilan zbog poraza od Lovćena i slabog prvog dijela u Ljubuškom, jer su na teren ipak izašli motiviraniji za igru. Probudio se i kapetan Horvat, a bolja igra u obrani rezultirala je bržom igrom u napadu, laganim golovima i brzinskim stizanjem prednosti domaćina, da bi Zagrebaši došli do izjednačenja 20-ak minuta prije kraja, pogotkom Gojuna za 20:20.

U tom trenutku utakmica je bilo prelomljena. Gosti iz Zagreba neumorno su punili mrežu Izviđača, što Gojun i Špiler izvana, što Vukić s krila, što Brozović s crte, a serijom od sedam uzastopnih pogodaka u potpunosti su slomili inače dobra otpor domaćeg sastava. Upravo tih sedam pogodaka viška bilo je na semaforu i četiri minute prije kraja, no, Matić i Milas u samoj završnici ublažili su poraz, za konačnih 24:29.

Kod Zagrebaša Pešić je imao 11 obrana, a istaknuli su se Kopljar sa sedam golova, Horvat i Vukić sa četiri, koji je imao 100-postotni učinak., Gojun i Špiler dali su po tri dok su Brozović, Tonči i Josip Valčić protivničku mrežu tresli dva puta. Izviđač je predvodio Josip Ilić sa sedam pogodaka, Burić je zabio pet, dok je Marko Matić postigao četiri pogotka.

Sada su pred rukometašima reprezentativne obveze, u subotu je okupljanje hrvatskih reprezentativaca u Varaždinu, gdje se idući tjedan igra kvalifikacijski turnir za odlazak na Olimpijske igre. Hrvatski protivnici bit će Island, Japan i Čile, a dvije prvoplasirane reprezentacije izborit će kartu za London.

• JeremijaX30.03.2012. u 22:20
    ova tablica kao i čitava liga je presmiješna... gotovo pa niko nema isti broj utakmica, bosna 16, a nexe i borac po 22??