Tatran, Lovćen i Borac uvjerljivi

Branko Barić • utorak, 06.03.2012.

U do sada odigranim susretima 19. kola regionalne SEHA lige izostala su bilo kakva rezultatska uzbuđenja. Kolo je još proteklog tjedna otvorio Tatran sigurnom pobjedom protiv Metaloplastike, a problema nisu imali ni Borac i Lovćen na svojim gostovanjima...

Metaloplastika se u Prešovu u igri držala tek prvih 30 minuta te na veliki odmor otišla s minusom od tek dva pogotka razlike (14:12). U nastavku ipak domaćini pritišću gas i brzo rješavaju pitanje pobjednika. U konačnih 27:20 Antl je ugradio čak devet pogodaka za momčad Tartana, kojoj je ovo 12. pobjeda u natjecanju. Goste iz Šapca predvodio je Medić s pet pogodaka.

Muke po prvaku BiH u regionalnoj ligi nastavile su se i u ovom kolu nakon što se Lovćen prošetao dvoranom na Mojmilu. Studenti su već do poluvremena bili potpuno nadigrani (11:17), pa je nastavak ponudio samo rutinsko odrađivanje posla gostiju za konačnih 18:28. Bosna se s ovom pobjedom nalazi na desetom mjestu SEHA lige s deset bodova, ali i četiri utakmice manje od svojih najbližih konkurenata.

Drugi pak bosansko-hercegovački predstavnik imao je mnogo uspješniji vikend. Borac na gostovanju u Nikšiću nije ostavio baš nikakve šanse slabašnoj Sutjeski i do svoje devete pobjede stigao s uvjerljivih 32:22. Sutjeska je tako ostala na jednoj pobjedi i jednom neriješenom ishodu u 16 odigranih susreta, što je drži na pretposljednjem mjestu regionalne ljestvice, s bodom više od Crvene zvezde.