Marko Domljanović • petak, 09.03.2012.

Navijači i igrači Intera za 104. rođendan Intera priželjkivali su samo jedno - pobjedu nakon više od mjesec dana apstinencije. Chievo je na domaćem terenu držao bod 86 minuta, ali domaćini u završnici primaju dva gola i ostaju bez novih bodova. U Napulju takve neizvjesnosti nije bilo ni u tragovima, a gostima nije pomogao ni hat-trick njihovog igrača.

Traumatični niz Intera napokon je došao kraju. Nakon 22. siječnja i 19. kola Nerazzurri su upisali prvu pobjedu, a žrtva je bio Chievo koji je odolijevao sve do same završnice susreta. Veliko slavlje gostujućih igrača nakon utakmice zorno je pokazalo koliko je ova pobjeda bila važna, a ona nije mogla doći u prikladnijem trenutku s obzirom da je danas klub iz Milana proslavio 104. rođendan.

Utakmicu u Veroni otvorio je Stanković dalekometnim pokušajima kojima je nedostajalo snage i preciznosti da ozbiljnije ugroze Sorrentina. Vratar Chieva zablistao je u punom sjaju deset minuta kasnije kada je obranio kazneni udarac Milita, a da nesreća za Inter nikad ne dolazi sama potvrdio je u 18. minuti Sneijder koji prekrasnim udarcem pogađa gredu. Stanković je još jednom pokušao 27. minuti, ovaj put je to bilo puno opasnije jer je snažna lopta fijuknula malo iznad gola.

Vezane vijesti

Kazna za promašaje zamalo je stigla u 41. minuti jer se Pellissier u gostujućem šesnaestercu fino otarasio Maicona, ali Cesar spašava stvar i nogama odbija udarac. To je ujedno bila i posljednja prilika u prvom dijelu pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Pet minuta nakon početka drugog dijela Sneijder je odlično ubacio s desne strane i tek za koji centimetar promašio čak trojicu svojih suigrača koji su vrebali u kaznenom prostoru. Nakon toga Inter je nastavio s dominacijom, ali bez većih prigoda. Sneijder i Maicon bili su prilično raspoloženi za igru, no onog posljednjeg, odlučujućeg poteza nigdje nije bilo.

Do 87. minute. Naime, nakon velikog promašaja Cambiassa dvije minute ranije, Inter je izborio udarac iz kuta, a na novu odličnu Sneijderovu loptu najviše skače Samuel i glavom pogađa za vodstvo momčadi iz Milana. U 90. minuti sve je bilo gotovo jer je Zanetti nakon kombiniranja s Maiconom lijepo uposlio Milita koji je neumoljiv i šalje loptu pod gredu za konačnih 0:2.

U Napulju se igrala jedna sasvim drugačija utakmica na kojoj su već do poluvremena pala četiri pogotka. Najprije je već u desetoj minuti Hamšik pogodio za vodstvo domaćina, a samo devet minuta kasnije na 2:0 postavlja Cannavaro na asistenciju Lavezzija. Katastrofalnih pola sata Cagliarija zaokružio je Astori koji u 30. minuti pogađa vlastitu mrežu i poklanja Napoliju ogromnu prednost. Ipak, sedam minuta prije kraja poluvremena Larrivey donosi tračak nade gostima pa se na predah otišlo s rezultatom 3:1.

Međutim, i u drugom dijelu domaćinima je trebalo samo deset minuta da zabiju, a to je učinio Lavezzi i to s bijele točke. U 70. minuti poentirao je i Gargano, a na 5:2 smanjuje Larrivey sedam minuta kasnije. Ni tu nije bio kraj golijadi jer u 84. minuti Maggio vraća na četiri pogotka razlike, a Larrivey svoj treći pogodak postiže u drugoj minuti sudačke nadoknade i tako postavlja konačnih, pomalo nevjerojatnih, 6:3.

• Obrisan korisnik10.03.2012. u 09:53
    Napoli je zabio 6 golova a Cavani nije nijedan,čudno mi je to.
  • Obrisan korisnik10.03.2012. u 05:21
    Mene je fascinirala jedna činjenica; 90-ta minuta, a Javier Zanetti sa 38 godina u punom šprintu pretrči 50-ak metara, odigra dupli pas sa Maiconom i nabaci, rekao bi Božo Sušec, kao rukom na glavu Milita. Eto, da je on jedini razlog zašto navijam za inter, bio bi sasvim dovoljan.
  • imberlan10.03.2012. u 02:47