Rossoneri slavili, Juventus uzeo samo bod

Branimir Markota • nedjelja, 11.03.2012.

Nedjeljno poslijepodne donijelo je pregršt uzbuđenja na apeninskim travnjacima. Juventus je nastavio prosipati bodove te je unatoč dominaciji na travnjaku odigrao samo nulu na gostovanju u Genovi. Milan je vješto iskoristio još jedan krivi korak Stare dame i pobjedom nad Lecceom pobjegao na +4.

Davljenik Lecce došao je kao naručen za Milan nakon loše predstave Rossonera u osmini finala Lige prvaka protiv Arsenala. Lecce je bio suparnik po mjeri i Allegri je bezuvjetno tražio pobjedu i očekivao Juventusov kiks na Marrasiju kako bi još malo pobjegli Staroj dami u borbi za naslov.

Milan je silovito otvorio utakmicu i već u sedmoj minuti gosti su morali pognute glave na centar. Lijepu akciju Rossonera inicirao je Robinho, koji je u kaznenom prostoru gostiju pronašao Ibrahimovića, čiju povratnu loptu Nocerino neobranjivo šalje u mrežu za 1:0.

Krenula je Allegrijeva družina odmah i po drugi gol, ne bi li već u prvom poluvremenu riješila pitanje pobjednika. Lijep pokušaj imao je Ibrahimović u 19. minuti, no nepreciznost je bila Lecceov saveznik. Nakon toga gosti su se oslobodili pritiska i udaljili Milan od Benassijevog gola. Do kraja poluvremena dobar pokušaj imao je Robinho, no božica Fortuna nije mu bila naklonjena.

U nastavku se razigrao dvojac Robinho – Ibrahimović te je obrana Leccea muku mučila kako da ih zaustavi. Nagovještaj Milanovog povećanja došao je u 63. minuti kada Šveđanin nije iskoristio dobru priliku. No, samo dvije minute kasnije Lecce je kapitulirao po drugi puta. Robinho je pronašao Emanuelsona, koji glavom vraća za Ibrahimovića, a Zlatan sjajnim volejem povisuje vodstvo Milana na 2:0.

Do kraja utakmice imali su Rossoneri još par prilika, no Ibrahimović i Aquilani nisu bili dovoljno konkretni. No, nema sumnje da će Allegri biti zadovoljan i pobjedom od 2:0, posebno kad sazna rezultat iz Genove.

Juventus je na Marassi stigao s tri utakmice u nizu bez pobjede i dva boda zaostatka za Milanom i Conteovim izabranicima pod hitno je trebala pobjeda jer su previše bodova ispustili u takozvanim "malim utakmicama". Iako je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka gledatelji su gledali uzbudljivu utakmicu u kojoj su i jedni i drugi mogli do pogotka, no manjak koncentracije bio je glavni uzročnik za nulu na semaforu. Najbolje prilike Juventus je imao preko Matrija i Marchisija, dok je domaćin zaprijetio preko Gilardina i Palacija, ali početni rezultat nije se mijenjao.

Stara dama je bolje ušla u nastavak i u nekoliko navrata je bila blizu pogotka, no Vučinićevi pokušaji u 51. i 53. minuti nisu urodili plodom. U 56. minuti svoj udarac je okušao i Andrea Pirlo, no Frey krajnjim naporom loptu odbija u korner. Minutu kasnije lijepu akciju kreirali su Pepe i Vučinić, no Crnogorčev pokušaj glavom odlazi pored Freyevih vratiju.

U 63. minuti Kaladze se našao u dobroj prilici za domaćina, ali Buffon je zaustavio njegov pokušaj. Nedugo zatim Marchisio je imao dobar pokušaj, ali Frey i to brani. Do kraja utakmice Juventus je vršio pritisak, no obrana Genove izdržala je sve pokušaje i otela Staroj dami dva nova dragocjena boda.

U ostalim utakmicama Catania je pogotkom Lodija iz kaznenog udarca svladala Fiorentinu, Siena je u posljednjih 15 minuta utakmice postigla dva pogotka i uzela tri važna boda kod Cesene, dok su u Bergamu Atalanta i Parma odigrali 1:1.

• Ronaldo912.03.2012. u 14:17
    ovo je najbolji komentar koji sam procitao ako ne ikad onda sigurno u zadnje vrijeme, ovo se u zadnje vrijeme pretvara u index jer se samo netko prepucava, ali ovo je dokaz da ima pametnih ovdje još uvijek
    Ronaldo9
  • Obrisan korisnik11.03.2012. u 23:36
    po meni ono nije čist start, ali uzmimo da je juve danas oštećen. Samo ću ti reći: gol Muntarija, protiv Lazija kod 0:0 prvo offside koji nije za pola metra, onda ne sudi penal koji je prvo dosudio jer mu je pomoćnik nešto kaže, meni i dalje nije jasno šta je sudio i na kraju Lazio pobijedi. U... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik11.03.2012. u 20:46
    HAHAHAHAHA pa jel toliko mrziš Juventus da takve očite situacije ideš pretvarat u laži ? Start je bio na loptu čist kao suza, čudno za Pirla koji je inače jako loš u obrambenim zadacima. Samo jedan sviran penal za Juve u cijeloj sezoni i danas već 4. čisti nedosuđeni se više ne može ignorirat... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik11.03.2012. u 20:34
    Giorgio, a penal za Genou u 91. koji je Pirlo skrivio? Čisto da ne može biti čišće, al eto nije suđen...
  • Obrisan korisnik11.03.2012. u 20:10
    niste vi juveovi navijači govorili o poništenom golu Milana protiv vas,onda o tom kako je golman ja mislin Casene pokazivao prst Juveovom igrači gdje će se bacit,i tim namještanjima...uglavnom Juve nije Milanu do koljena