Damir Žbulj • nedjelja, 11.03.2012.

U posljednja dva susreta 25. kola njemačke nogometne Bundeslige domaćini su stigli do dvije sigurne i rezultatski uvjerljive pobjede. Priliku su dobili i hrvatski igrači, Mladen Petrić odigrao je čitav susret, Ivo Iličević sat vremena, ali HSV nije bio blizu pozitivnog rezultata.

Schalke je u lovu na poziciju koja iduće sezone vodi u Ligu prvaka te na svom terenu HSV-u nisu dali niti najmanje šanse za uspjeh. Kod gostiju iz Hamburga u početnom sastavu priliku su dobili i Petrić i Iličević, dok je zbog brutalnog i krvničkog starta na protivničkog vratara u prošlom kolu, napadač Guerrero započeo svoju suspenziju od osam utakmica. Domaći napad predvodili su Raul i povratnik u sastav Nizozemac Huntelaar.

Domaćin je odlično otvorio dvoboj te je do rezultatske prednosti stigao već nakon pet minuta igre. Japanac Uchida je ubacio, a Finac Pukki glavom je iz blizine svladao protivničkog vratara. Gosti su u 18. minuti preko hrvatskog dvojca pokušali stvoriti opasnost, ali je Uchida dobro odradio i svoje obrambene zadaće i blokirao juriš Iličevića.

No, domaćin je uskoro ponovno kaznio goste. Veliku priliku u 25. minuti, na proigravanje Huntelaara, iz kontre je propustio Jones, dok je samo minutu kasnije Metzelder, nakon kornera, ipak poslao loptu u mrežu, za 2:0 Schalkea.

Nije tu bio kraj mukama hamburškog sastava. U 32. minuti Westermann je prekršajem u kaznenom prostoru zaustavio Huntelaara, zaslužio i žuti karton, a Nizozemac je iz penala postigao svoj 19. ovosezonski pogodak.

Spretno je do kraja poluvremena HSV stigao do pogotka, kada je s nekih 13 metara Kačar u 45. minuti svladao Hildebranda, no, pokazalo se kasnije, bio je to pogodak koji je probudio lažnu nadu HSV-ovih igrača u preokret.

U nastavku pogodaka više nije bilo, Iličević je u 53. minuti zbog grubog prekršaja zaradio žuti karton te je nakon sat vremena igre i napustio travnjak, prepustivši mjesto na terenu Korejcu Sonu. Petrić je na terenu proveo svih 90 minuta, ali pobjeda domaćina nije niti u jednom trenutku došla u pitanje. HSV će u idućem kolu dočekati Freiburg, dok je Schalke gost kod Kaiserslauterna.

Sigurnu domaću pobjedu ostvario je i Werder, koji je s tri pogotka poslao kući Hannover. Otvorena i uzbudljiva utakmica prelomljena je pogotkom u mreži gostiju nakon pola sata igre. Na asistenciju Ekicija s desne strane, hladnokrvno je egzekuciju obavio Pizarro.

Hannover je bio bolji i aktivniji suparnik, no, oni su svoje prilike propustili te se na odmor ipak odlazi minimalnim vodstvom domaćina.

Nastavak utakmice u potpunosti je bio obojen u zelene boje domaćeg sastava. Već nakon četiri minute igre u drugom poluvremenu 2:0 je za Werder, kada je Prödl, na još jednu asistenciju Ekicija, odlično reagirao glavom i tako povećao prednost svog sastava. Zanimljivo kako Ekici nije započeo ovaj susret, nego je zbog ozljede Marina ušao u 18. minuti utakmice.

Već do 56. minute je i 3:0! Strijelac Pizarro ovoga puta bio je asistent, pronašao je Rosenberga, koji postavlja rezultat na konačnih 3:0.

Werder je ovom pobjedom u izravnom dvoboju napravio veliki korak prema pozicijama koje iduće sezone vode u Europsku ligu i tako odmaknuo Hannoveru na četiri boda. U idućem kolu sastav iz Bremena gostuje kod aktualnog prvaka, dortmundske Borussije, dok je Hannover domaćin Kölnu.