Borna Rupnik • subota, 10.03.2012.

Bayern je na brojne kritike u posljednje vrijeme reagirao napunivši mrežu Hoffenheima, a u Kölnu su isključena čak trojica igrača, uključujući i Matu Jajala...

Uoči uzvratne utakmice osmine finala Lige prvaka protiv Basela, a nakon poraza u Leverkusenu, Bayernu je trebala dobra predstava protiv Hoffenheima. Igrači Juppa Heynckesa na izazov su odgovorili postigavši sedam pogodaka.

Već je na poluvremenu bilo 5:0, a mrežu gostiju na Allianz Areni načeo je Gomez u petoj minuti. U 12. minuti povisuje Robben s 11 metara, treći je pogodak bio djelo Kroosa, a potom su Robben i Gomez dodali još po jedan pogodak.

Gomez je hat-trick upotpunio u 48. minuti, a Ribery je okrunio efikasnu igru Bayerna za deset minuta poslije. I počasni je pogodak Hoffenheima, u samoj završnici, bio djelo Bavaraca - postigao ga je Luiz Gustavo u vlastitu mrežu.

Ivica Olić priliku je dobio u 57. minuti umjesto Gomeza, Danijel Pranjić prosjedio je cijelu utakmicu na klupi, a Bayern je obradovao i povratak Schweinsteigera nakon ozljede. Srđan Lakić nije konkurirao za susret zbog ozljede.

Köln je na svom terenu pobijedio Herthu 1:0 pogotkom Clemensa iz 36. minute, a sudac je čak trojicu igrača poslao na prijevremeno tuširanje. Prvi je isključen Mato Jajalo, u 66. minuti, zbog prekršaja na Kobiašviliju, a deset minuta poslije upravo je Kobiašvili zaradio drugi žuti. No, reagirao je i Podolski te zbog udarca glavom prema suparniku dobio izravni crveni karton. Andre Mijatović utakmicu je gledao s klupe.

Bayer je bez ozlijeđenog Ćorluke gostovao u Wolfsburgu i poveo već nakon tri minute igre preko Kiesslinga. No, domaćini su uzvratili te u 33. i 45. minuti preokrenuli rezultat zahvaljujući Helmesu i Dejagahu, kojemu je loptu proslijedio Mandžukić, glavom iz duela.

Kadlec je autogolom povećao prednost Wolfsburga na 3:1, da bi Derdiyok u samoj završnici ublažio poraz. Mario Mandžukić odigrao je svih 90 minuta.

Mainz je već u 22. minuti protiv Nürnberga vodio 2:0, uz pogotke Mullera i Zidana, a gosti su tek smanjili preko Didavija sredinom nastavka. Mainz je pobjedu proslavio s desetoricom na terenu zbog dva žuta kartona Szalaija.

Borussia Mönchengladbach još je malo izgubila korak pri vrhu, odigravši bez pogodaka s Freiburgom. Ivan Santini ušao je u igru u 82. minuti kao zamjena za Rosenthala.