Bundesliga, 25. kolo, 10.03.2012, 18:30 h
Augsburg 0:0 Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Prekinut pobjednički niz Borussije (D)

Borna Rupnik • subota, 10.03.2012.

Borussia iz Dortmunda ipak nije uspjela upisati i osmu pobjedu zaredom. U Augsburgu je njemački prvak odigrao utakmicu bez pogodaka...

Nakon što je Bayern poslijepodne svladao Hoffenheim 7:1, vodeća Borussia iz Dortmunda ipak nije uspjela sačuvati sedam bodova prednosti ispred Bavaraca.

Na gostovanju u Augsburgu uzela je samo jedan bod, odigravši susret koji je završio 0:0, a i jedni i drugi imali su svoje prilike za doći do pobjede.

U prvom je dijelu udarac Lewandowskog glavom skinut s gol-linije, a domaćin je najopasniji bio početkom drugog poluvremena, no Bellinghausen i Sankoh nisu bili pronašli put do Borussijine mreže.

Najbolju priliku za žuto-crne u drugom je poluvremenu imao Grosskreutz, koji je vrlo precizno pucao glavom, no domaći vratar Jentzsch sjajno je obranio.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić ušao je u igru u 70. minuti umjesto Shinjija Kagawe, no nije uspio ostaviti značajniji trag u igri Borussije.

Iako je Kloppova momčad prekinula niz pobjeda, izjednačila je niz nepobjedivosti Hitzfeldove Borussije iz sezone 1991./1992. Klupski rekord iznosi 19 utakmica bez poraza.

• Obrisan korisnik10.03.2012. u 23:51
    Srušiti bilo koji rekord VELIKOG trenera Hitzfelda je pothvat. Svaka čast Kloppu i igračima. Osvojit će oni naslov jer su najbolji.
  • nido10.03.2012. u 22:56
    ...jos je devet tekmi do kraja i derbi u Dortmundu, nista jos nije ni blizu gotovo...
    nido
  • nidjo151010.03.2012. u 21:10
    a nemogu dečki uvijek pobijedit,a nadam se da od sljedećeg kola kreće nova serija pobjeda