Prešov

Fantastična večer Kristopansa

Igor Šestak • utorak, 13.03.2012.

Banjalučani su u 22. kolu regionalne SEHA lige ugostili slovački Tatran Prešov koji je na krilima sjajnog Kristopansa protutnjao Borikom.

Uoči utakmice Borac je očekivao umorni i nemotivirani Tatran koji je subotnjom pobjedom protiv Nexea gotovo osigurao nastup na završnom turniru lige. Ipak, njihova očekivanja se nisu ostvarila i Slovaci su u Banja Luci slavili s devet pogodaka prednosti, 33:24, te se revanširali Borcu za poraz u Slovačkoj u prosincu prošle godine.

Otvaranje utakmice bilo je izjednačeno. Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu i sve do 21. minute ni jedna nije uspjela stvoriti prednost od tri pogotka. Pogocima Antla i Guzyja gosti su uspjeli povesti 13:10 i ostvariti prvu značajniju prednost. Igrači Borca su posljednjih deset minuta prvog dijela igrali vrlo loše u napadu i uspjeli su postići tek jedan pogodak što je gostima omogućilo da do odmora pobjegnu na 17:11.

U nastavku slična priča. U prvih 20 minuta se igralo gol za gol i prednost gostiju je stalno iznosila pet ili šest pogodaka. U posljednjih desetak minuta domaći su ponovno ušli u napadačku krizu što su gosti znali iskoristiti i ostvariti uvjerljivu prednost koja im je jamčila mirnu završnicu utakmice. Najveća prednost Tatrana iznosila je deset pogodaka prednosti u 56. minuti utakmice.

Slovačka momčad imala je dva junaka. Prvi je latvijski šuter Dainis Kristopans koji je postigao nevjerojatnih 13 golova iz 16 šuteva na gol. Drugi junak slovačke momčadi bio je vratar Jakub Krupa s 15 obrana. Sedam pogodaka za pobjednike dodao je Kukrika. Domaću momčad predvodili su Đukić i Trivundža s četiri pogotka, ali uz slab postotak realizacije.