Regionalna liga, 22. kolo, 24.03.2012, 18:00 h
Lovćen Cetinje 24:22 Nexe Našice
Nexe Našice

Nexe bez slavlja u Crnoj Gori

Sportnet • nedjelja, 25.03.2012.

U Cetinju su Našičani, u pretposljednjem susretu SEHA lige ove sezone, izgubili s dva gola manjka od domaćeg Lovćena.

LOVĆEN –NEXE 24:22 (10:13)

SEHA liga, 22.kolo
ŠC Lovćen Cetinje, gledatelja 350
Suci: Dimitar Mitrevski i Blagojče Todorov (obojica Makedonija)

LOVĆEN: Abramović, Lipovina, Jovetić 2, Kaluđerović, I. Marković 4, Stanković, Pejović 2, Simić (15 obrana), Drašković 3, Radović 3, Popović, Latković, Perišić 4, Lasica 1, Grbović 5, N. Marković
Trener: Pero Milošević

NEXE: Kozina 1, Mataija 1, Eter 3, F.Lelić 3, Mrđenović 1, Barišić Jaman 2, Varvodić 3, Kedžo, Markotić 5, Slišković, Pivac, Obad, Kević 2, Velić 1, Šunjić (13 obrana)
Trener: Kasim Kamenica

SEDMERCI: Lovćen 4/5 (I.Marković 4), Nexe 2/5 (Markotić, F.Lelić)
ISKLJUČENJA: Lovćen 12 minuta ( Lasica 2+2, Pejović 2+2, Grbović, Perišić), Nexe 6 minuta (Mrđenović, Kević, Markotić)
CRVENI KARTON: Lasica (RK Lovćen) 57.minuta, namjeran udarac u lice

Nakon početne igre gol za gol, u 10.minuti Nexe prvi puta ima +2 (4:6). Situacija je još bolja četiri minute kasnije kada, s igračem manje, našički klub odlazi na +4 (5:9), a 120 sekundi nakon toga ima i +5 (5:10).

Lovćen je nemoćan, bez ideje u napadu, bez rješenja za našičke napade. Iako je dvije minute prije odmora Nexe imao sigurnih 8:13, na predah se odlazi s plus tri (10:13). U prvih 30 minuta Šunjić je ulovio devet šuteva domaćina, Markotić zabio četiri, a Franjo Lelić tri gola

Prednost Nexea je, početkom nastavka, ekspresno prokockana, Lovćen se vratio u egal u 36.minuti (14:14). Nakon toga se, do 59.minute, nitko ne "diže" na više od jednoga gola razlike. U toj 59.minuti Lovćen odlazi na +2 i tu je bio kraj priče. Do posljednjega zvuka sirene više nije bilo zgoditaka te domaćini slave 24:22.

Prvo ime susreta bio je domaći vratar Nebojša Simić koji je zaustavio 15 udaraca naših rukometaša.

Posljednja utakmica premijerne sezone SEHA lige očekuje Nexe u ponedjeljak, 26.ožujka, u Nikšiću protiv Sutjeske.