Regionalna liga, 22. kolo, 27.03.2012, 18:00 h
Sutjeska Nikšić 30:33 RK Zagreb
RK Zagreb

Sutjeska namučila Zagrebaše

Zvonka Keliš • srijeda, 28.03.2012.

Rukometaše CO Zagreba nakon plasmana u četvrtfinale rukometne Lige prvaka u kojem ih očekuje njemački Kiel, očekuje mala regionalna turneja koja je počela već danas u Nikšiću dvobojem sa Sutjeskom u kojem je domaćin pokazao što zna te je dobro namučio momčad iz Zagreba koja na koncu slavi s tri pogotka razlike.

Sutjeska - Zagreb 30:33 (18:18)

NIKŠIĆ - Sportski centar, Gledatelja: 500
Suci: Načevski i Nikolov (Makedonija)

Sutjeska: Rajković (15 obrana); Jocović, Bojanić, Damjanović, Radulović 1, Blečić, Jovanović, Šekarić 4, Ašanin 3, Đođić, Vučković 6, Nikitović 5, Blagojević 5, Nikolić 3, Čizmović 3

CO Zagreb: Šego, Pešić (osam obrana); Ivić, Marić 5, Brozović 1, Kopljar 4, Matulić 4, Šprem 1, Špiler 3 Gojun 3, Štrlek 2, Horvat, J. Valčić 4, T. Valčić, Vukić 3, Kaleb 3

Sedmerci: Sutjeska: 4 (3); CO Zagreb: 4 (3)
Isključenja: Sutjeska: 6; CO Zagreb: 10 minuta

Momčad CO Zagreba nakon osiguravanja plasmana u četvrtinu finala rukometne Lige prvaka sustigle su i obaveze u Regionalnoj ligi koje su im namijenile pravu malu regionalnu turneju. Naime, nakon dva europska vikenda u sklopu kojih su Zagrebaši pretrpjeli minimalan poraz na gostovanju kod makedonskog Metalurga u Skoplju (18:19), kao i domaću pobjedu 26:21 koja im je osigurala mjesto u četvrtfinalu natjecanja za prvaka Europe u kojem ih očekuje njemački viceprvak, Kiel, uslijedio im je susret sa Sutjeskom iz Nikšića.

Nakon slavlja u zagrebačkoj Areni ove subote pred Zagrebašima su sada tri susreta SEHA lige u sklopu kojih će odraditi sve zaostale obaveze. U prvom od tri gostovanja očekuje ih dakle susret 22. kola s rukometašima Sutjeske, a dan kasnije će zaigrati protiv Lovćena. Konačno, petak im donosi i onaj posljednji gostujući zadatak, dvoboj s Izviđačem nakon kojeg slijedi reprezentativna stanka i kvalifikacijski turnir za Olimpijske igre u Londonu.

Hrvatski je prvak stigao u Nikšić bez svog najboljeg igrača Ivana Balića, a domaćin se očito njegovim izostankom ohrabrio te je pružio odličan otpor Hrvatima. Većim dijelom prvog poluvremena momčad Zagreba imala je rezultatsku prednost, no domaća momčad do odlaska na odmor izjednačuje na 18:18.

U prvim minutama nastavka domaćin stiže do svog prvog vodstva (19:18), no gostujuća momčad ipak pokazuje što zna te desetak minuta kasnije ostvaruje +2 (25:23). Gostujući rukometaši u nastavku susreta čuvaju svoju prednost te na koncu slave 33:30. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Marino Marić s pet postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Sutjeske bio Vučković sa šest golova.

Trener gostujuće momčadi, Ivica Obrvan, nakon susreta nije mogao biti zadovoljan onime što je njegova momčad pokazala na terenu: „Mojim igračima kao da se nije igralo. Sigurno su pomislili da će lako dobiti meč, ali nijedna ekipa bez pravog angažmana ne može da stigne do zacrtanog cilja“, izjavio je Obrvan.