Premiership, 29. kolo, 18.03.2012, 14:30 h
Wolverhampton
Wolverhampton 0:5 Manchester United
Manchester United

Josip Tolić • nedjelja, 18.03.2012.

U prvoj od dvije nedjeljne utakmice 29. kola engleske Premier lige Manchester United na gostovanju kod Wolverhampton Wanderersa slavio je s 5:0 i tako barem malo isprao gorak okus nakon ispadanja iz Europske lige.

U sjeni nemilog događaja na White Hart Laneu i srčanog udara koji je pretrpio Boltonov veznjak Fabrice Muamba (još je uvijek u kritičnom stanju) pretposljednja momčad lige Wolverhampton ugostila je vodeći Manchester United i "popila" pet golova.

Sir Alex Ferguson u odnosu na poraz od Athletic Bilbaa ostavio je na klupi Ji-Sung Parka, Younga, Giggsa i Cleverleyja, a odlučio uvesti Scholesa, Valenciju, Hernándeza te Welbecka u prvih 11. To se pokazalo pravim potezom.

Nakon neuvjerljivih prvih 20 minuta, gosti su poveli u prvoj sljedećoj. Rooney je ubacio iz udarca iz kuta, Carrick je s druge vratnice vratio pred sam gol gdje Johhny Evans zabija svoj prvijenac za Crvene vragove u 119. nastupu.

Nade u uzimanje bilo čega iz ove utakmice za Vukove su nestale u 40. minuti kada je Zubaru pokazan drugi žuti karton u samo 12 minuta nakon startova na Rooneyju i Wellbecku.

Već do predaha lider je to pretvorio u nova dva pogotka. Prvi je stigao nakon protunapada; Rooney je ponovno bio začetnik akcije, a Valencia se sjurio u kazneni prostor i pogodio za udvostručenje vodstva. U drugoj minuti sudačke nadoknade Valencia je asistirao Welbecku koji s desetak metara pogađa za velikih 0:3 nakon prvog dijela.

Potpuni raspad sustava Wolvesa United je kaznio još dvama pogocima Hernándeza u nastavku. U 56. minuti nakon skraćenog kornera potpuno neometan glavom je zabio svoj prvi, a samo pet minuta potom Welbeck petom proigrava za Valenciju koji ubacuje za Hernándeza, a Meksikanac lijepo pogađa za 0:5 nakon samo sat vremena igre.

Prava je sreća kako domaćini nisu primili još pogodaka do kraja iz šansi Welbecka i Hernándeza, a dobru su priliku za počasni pogodak propustili u 69. minuti nakon što je Kightly uposlio Warda koji glavom s druge vratnice uspijeva promašiti nečuvani dio gola.

Petom su pobjedom u nizu Fergusonovi izabranici učvrstili vodstvo na ljestvici s četiri boda i utakmicom više od gradskog rivala Cityja koji svoju utakmicu ovoga kola igra u srijedu protiv Chelseaja. S druge strane, Wolverhampton je visokim porazom pao na posljednje mjesto Premiershipa s jednakim brojem bodova kao i QPR (utakmica manje) te Wigan.