City okrenuo 0:1, QPR 0:2, Arsenal treći

Ante Zovko • srijeda, 21.03.2012.

Odgođene utakmice 29. kola Premier lige obilovale su triler scenarijima, pogotovo njihove završnice. Manchester City izbjegao je kiks protiv Chelseaja i vratio se na minimalni zaostatak za Unitedom, Arsenal je preskočio Tottenham koji je jedva spasio bod, a Liverpool u posljednjih 20 minuta izgubio prednost 2:0.

U prvoj utakmici Carlosa Teveza od rujna prošle godine Manchester City izbjegao je težak posrtaj protiv Chelseaja te preokrenuo rezultat za pobjedu 2:1 koja ga ostavlja u ravnopravnoj utrci s Manchester Unitedom. Građani su se vratili na zaostatak od jednog boda zadržavši savršen učinak na Etihadu u prvenstvu.

Prve prilike s obje strane zapucali su Silva i Mata opalivši preko gola, a 11. minuti Nasri je svladao i Čecha, no lopta odsjeda na prečki. Ivanoviću je pobjegao Francuz, no bez posljedica.

Balotelli u 29. zapucava najbolju priliku do tada. Lampard ga je katastrofalnim dodavanjem izbacio u čistu šansu. Napadač je sam išao na Čecha i opalio malo pored lijeve stative.

City pritišće sve više i u 56. Nasrijev centaršut uz Čechovu asistenciju završava na prečki, a Silvin pokušaj u korneru. Međutim, usprkos objektivnom stanju stvari, do prednosti dolaze Londončani. U 62. minuti Cahill iznenada pogađa udarcem koji se odbija o Yayu Tourea i vara Harta.

Mancinijeve izmjene urodile su plodom. Ušli su Tevez i Džeko i ubrzo je nastao preokret. U 77. Zabaleta je iznudio jedanaesterac pogodivši u ruku Essiena, a Agüero je siguran izvođač. Pritisak se pojačao, a Nasri je dočekao svoju priliku. Odigravši dupli pas s Tevezom, probio se u kazneni prostor i potkopao loptu iznad Čecha za preokret.

Golom Thomasa Vermaelena Arsenal je pobijedio Everton na Goodison Parku i preskočio Tottenham i zauzeo treću poziciju koja vodi izravno u Ligu prvaka. Nikica Jelavić odigrao je cijelu utakmicu za domaće bez velikog utjecaja na igru.

Topnici su poveli na prilično jednostavan način, Vermaelen pogađa glavom nakon kornera u osmoj minuti, a već u sljedećem napadu Ramseyjev pokušaj blokiran je u posljednji trenutak.

Evertonu je poništen čist pogodak u 31. minuti kad je Jelavić bio u zaleđu, no nije imao utjecaja na igru. Fellaini je poentirao na Drentheovo proigravanje.

Van Persie pogađa stativu u 57. minuti, a Pienaar pokušaj Szczesny odbija pored dalje stative. Arsenal ipak pojačava ritam i ubrzo propušta nove dvije sjajne prilike. Howard brani Ramseyju u 73., a Van Persie iz teškog kuta izvlači odličnu Amerikančevu obranu.

Tottenham je u posljednjim trenucima susreta protiv Stoke Cityja spasio bod na White Hart Laneu, ali ne i treću poziciju koju je preuzeo Arsenal pobjedom u Liverpoolu. U remiju 1:1 Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu, dok je Niko Kranjčar zamijenjen na početku drugog poluvremena.

Modrić je u 18. već praktički svladao Begovića kad mu je Bale namjestio udarac s ruba šesnaesterca, ali lopta je samo prohujala pored stative. Hrvatski veznjak opet prijeti u 22., a u 39. Saha je natjerao reprezentativca BiH na dotad najbolju intervenciju.

Nakon prvog poluvremena punog sadržaja, drugi je ponudio manje prilika, ali su zato bile konkretnije. Bale u 75. gađa prečku, a minutu kasnije Pennant je nabacio sjajnu loptu. Huth udarac odbija se o Shawcrossa, a Jerome se odlično snalazi na suprotnoj stativi i s metra zabija za 0:1.

Tottenhamu je sve manje vremena ostajalo za preokret, ali uspio je barem osvojiti bod kojim je prekinuo niz poraza. U trećoj minuti sudačke nadoknade Van der Vaart uletio je i glavom zabio na Baleov centaršut svoj prvi ligaški gol u 2012.

Queens Park Rangersi potpisali su vjerojatno najnevjerojatniji preokret u ovoj sezoni Premier lige. Manje od dvadeset minuta bilo im je dovoljno da preokrenu Liverpoolovo vodstvo 0:2 stečeno u drugom poluvremenu.

Rangersi jedva da su se zagrijali, a Liverpool je već promašio par sjajnih prilika, sve u prvih deset minuta. Suarez u odličnoj prilici gađa ravno u vratara Kennyja, Ferdinand u zadnji čas blokira Kellyjev pokušaj, a Derry zaustavlja Downingov slalom kroz zbunjenu i raštrkanu domaću obranu.

Liverpool dolazi do zasluženog vodstva u 54. minuti fantastičnim pogotkom Coatesa koji je škaricama zahvatio volej i zakucao kroz gužvu.

Suarez je "skuhao" povećanje vodstva u 72. pogodivši prizemnim udarcem suprotnu stativu. Kenny brani Downingov pokušaj, ali Kuytov iz neposredne blizine nije mogao. Međutim, Rangersi su pronašli snage za povratak u igru.

Derry koristi slabo Hendersonovo pozicioniranje i glavom smanjuje na 1:2 u 77. minuti, a u 86. Cisse poravnava rezultat, opet glavom. Dalglishov izraz lica pokazivao je nevjericu u tim trenucima.

Nevjerica je lagano prešla u očaj kad je Mackie upotpunio nevjerojatan preokret u drugoj minuti sudačke nadoknade. Young je glavom gurnuo loptu u prostor, Liverpoolovi braniči zaboravili su Mackieja, a on izlazi pred Reinu i poentira pored njega.

• Obrisan korisnik22.03.2012. u 14:49
    Mancini je nepravedan prema Džeki jer je Džeko u dosta utakmica donio korist svojoj ekipi. Golom ili asistencijom. Balotelli puno više igra samo zato što je Talijan jer igrački neke velike razlike među njima dvojicom i nema osim što Džeko puno bolje spušta duge lopte za suigrače i nije sebičan... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.03.2012. u 11:52
    vi sto govorite da dzeko ne igr ajer je neki balavi balotelli bolji od njega nemate pojma o nogometu,balotelli ima itekako visoku minutazu od strane mancinija lik gotovo stalno igra i on jest dobar igrac ne kazem ja da je on los ali dzeko ima najmanju minutazu od sviju i opet kad god mu se pruzi... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik22.03.2012. u 11:44
    realno dzekoi igra najmanje od svih napadaca ali je ipak zabio najvise golova,tak da se nemoze reci da je los
  • Obrisan korisnik22.03.2012. u 11:26