Lille uvjerljiv protiv Valenciennesa

Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 18.03.2012.

U tri preostala susreta 28. kola Ligue 1 uspješniji su bili domaćini, ali vrijednu pobjedu na gostovanju u Rennesu zabilježio je Toulouse, koji je skočio na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice. Sochaux je u dvoboju utopljenika nadigrao Nice, a Lille je ispratio Valenciennes s četiri pogotka u mreži.

Na Stade Route de Lorientu, Rennes je dočekao konkurenta za mjesto u Europskoj ligi sljedeće sezone, Toulouse. U dvoboj su ove dvije momčadi ušle bodovno poravnate, a prvu priliku za goste propustio je Didot u 18. minuti. Samo minutu kasnije s druge strane opasan je bio M’Vila, ali neuspješno.

Pokušavao je Rennes preko Kembo-Ekoka i Erdinca, a baš je ovaj potonji u 24. minuti promašio vrata nakon udarca glavom. Domaće navijače šokirao je minutu prije odlaska na odmor Romain Danze, kada je nakon neuspješnog izbacivanja lopte lobirao svog vratara Costila i donio prednost gostima.

Pitroipa i Brahimi su zajedno s Kembo-Ekokom kombinirali u drugom dijelu i stvarali prilike, ali svoja vrata zaključao je gostujući čuvar mreže, Ahamada. Rennesu je ovo prva utakmica u kojoj pred domaćim navijačima nije postigao pogodak, a Toulouse je trijumfom skočio na četvrto mjesto ljestvice.

Nakon što je s klupe Sochauxa smijenjen Mehmed Baždarević, žuto-plavi ne znaju za poraz. Nakon remija s Valenciennesom i pobjede protiv Eviana, ovog kola na Auguste Bonalu pala je momčad Nice.

Prije odlaska na odmor Sochaux je došao u vodstvo preko Butina na asistenciju Nogueire, a Marvin Martin postavio je konačnih 2:0 u 68. minuti. Sochaux se ovom pobjedom bodovno poravnao s Nicom, a za 17. Caenom sada zaostaje dva boda. U sljedećem kolu momčad iz Montbeliarda bodove spasa tražit će protiv Lyona na Gerlandu.

U posljednjoj utakmici ovog kola, Lille je na svom terenu dočekao Valenciennes i slavio rezultatom 4:0. Raspoloženi Tulio De Melo u ovom dvoboju asistirao je strijelcu Edenu Hazardu u 18. minuti za 1:0, a s tim se rezultatom otišlo na predah.

U drugom dijelu, stoper Valenciennesa, Angoua, postigao je autogol, a Chedjou u 69. minuti svojim pogotkom postavlja visokih 3:0. Sjajnu predstavu ove večeri De Melo je okrunio pogotkom u 84. minuti, a asistencijom mu je uzvratio Belgijanac Hazard. Lille i dalje drži treće mjesto sa sedam bodova zaostatka za drugoplasiranim Montpellierom.