Udinese 2:2 Napoli
Napoli

Cavani od tragičara do junaka

Vedran Filipović • nedjelja, 18.03.2012.

U derbiju 28. kola talijanske Serie A Udinese i Napoli su u sjajnoj utakmici podijelili bodove. Domaće Zebrette imale su sve u svojim rukama, no Cavani je imao još nešto za reći...

Susret s Chelseajem ostavio je posljedice, u napadu domaćih nije bio Lavezzi čiji je mjesto zauzeo Džemaili dok je Marek Hamšik ostao na klupi. Domaći su istrčali bez Isle i Armera koji je susret počeo na klupi za pričuvne igrače. Krenulo se otvoreno i napadački s obje strane, no Napoli je više prijetio, a udarci Pandeva i Cavanija otišli su pokraj gola.

Zebrette su povele u 28. minuti, Fabbrini se lijepo otvorio te s lijeve strane ubacio za Pinzija koji izmiče pozornosti gostujuće obrane te trese mrežu Morgana de Sanctisa za 1:0. Imao je asistent dobru priliku i nedugo zatim, no udarac nije pronašao željeni cilj. Gosti su nastavili s pritiskom i posjedom lopte, no Džemaili i Gargano nisu uspjeli donijeti smiješak na lice Waltera Mazzarrija nakon dramatičnog ispadanja iz Lige prvaka.

Domaći su strpljivo odolijevali napadima sve do 52. minute kada su opet poput kobre ujeli gostujuću obranu. Pasquale je probio stranu, udarac Pinzija odsjeo je na okviru gola, no Antonio di Natale priskočio je u pomoć te svojim 19. ovosezonskim pogotkom povećao domaću prednost.

Napolitanci su prijetili, stvarali akcije, utakmica je bila sjajna, no tijek i okolnosti susreta nisu ih milovale. Ruku spasa pružio im je Fabbrini svojim drugim žutim kartonom kojeg je zaradio nakon sat vremena igre. Krenuli su tada gosti na sve ili ništa, što im se umalo isplatilo u 75. minuti. Edinson Cavani pristupio je kaznenom udarcu, pucao snažno po sredini gola, ali Handanovič ga "čita" te brani njegov udarac.

No, El Matadora to kao da je razljutilo, pa je prvo u 81. iz slobodnog udarca, a zatim i u 85. minuti na dodavanje Džemailija dvama pogocima doveo rezultat u egal. Na koncu su domaći u sudačkoj nadoknadi grčevito spašavali i taj jedan bod, iako su sva tri bila izgledna većim dijelom utakmice.

Statistika će sve reći, posjed lopte 64 posto za Napoli, omjer udaraca 14-5 u korist gostiju koji na kraju svega moraju biti zadovoljni s bodom, jer tko zna kako bi završilo da nije bilo nepromišljenog isključenja domaćeg napadača. Borba za treće mjesto koje vodi u Ligu prvaka nastavlja se.

• Obrisan korisnik19.03.2012. u 00:39
    Taj Cavani je strašno snalažljiv i svestran napadač. Malo mi izgleda trapavo kao pojava, ali to možda još više zavarava braniče. Napadač bez ikakve mane. Tehnika besprijekorna, igra glavom, solidna brzina, snaga i nije mu ispod časti igra u obrambenoj fazi. Jako ga se često može vidjet kako prati... [više na forumu]
  • Ronaldo918.03.2012. u 23:34
    borba za trece mjesto je stvarno vrhunska, tri kluba u razmaku od jednog boda,bit ce napeto do samog kraja