Fiorentina 0:5 Juventus
Juventus

Juventus petardom deklasirao Fiorentinu

Branimir Markota • subota, 17.03.2012.

Stara dama je vrlo brzo i efikasno odgovorila Milanu na pobjedu u Parmi. Torinezi su demolirali Fiorentinu usred Toskane utrpavši im čak pet komada, te su vratili zaostatak za Milanom na još uvijek dostižna četiri boda.

Nogometaši Juventusa su u Toskani protiv Fiorentine na stadionu Artemio Franchi hitno tražili tri boda jer su u posljednja tri kola upisali tek tri remija i Milan im je odmakao na tablici na četiri boda. S druge strane Fiorentina nije slavila u Firenci protiv Juventusa još od 1998. godine (1:0, Batistuta), te su željeli prekinuti negativnu tradiciju, a i bodovi su joj bili nasušno potrebni kako bi iz donjeg dijela tablice pobjegli u sigurnu sredinu.

Juventus je puno bolje otvorio utakmicu i od samog početka nametnuo se kroz posjed lopte. Sjajnu priliku za vodstvo Bianconera propustio je realizirati Matri u 7. minuti, no centarfor Stare dame nije se proslavio. Nakon toga Fiorentina se privremeno otresla Juventusovog pritiska i složila je nekoliko dobrih akcija, no bez opasnosti po Buffona.

U 15. minuti stigao je prvi plod Juventusove dobre igre. Nakon lijepe akcije i nekoliko sjajnih kratkih pasova Pirlo i Marchisio su složili priliku za Vučinića koji lijepo pogađa za 0:1. Novi veliki udarac Fiorentininim akcijama u ovoj utakmici zadao je njihov napadač Cerci koji je bespotrebno bez lopte nasrnuo na Paola De Cegliea, a sudac Mauro Bergonzi zasluženo mu je pokazao crveni karton.

Povećanje Juventusove prednosti stiglo je u 27. minuti. Razigrani Vučinić pronašao je usamljenog Vidala, čiji prvi udarac Boruc brani, no iz ponovljenog pokušaja Čileanac udvostručuje Juventusovo vodstvo. Do kraja poluvremena Juventus je imao još nekoliko pokušaja, ali Viole su uspjeli izbjeći još veći deficit.

Početkom nastavka Fiorentina je imala dobar pokušaj iz prekida, no udarac glavom stopera Natalija nije pronašao put do Buffonove mreže. Na drugoj strani to je uspjelo Marchisiju u 55. minuti lijepim udarcem glavom nakon ubačaja Vučinića kojim je Stara dama došla do 3:0. U 62. minuti Fiorentina je bila blizu pogotka, no Buffon spašava Bianconere.

Šamaranje mrtvog magarca nastavilo se u 67. minuti. Svojom trećom asistencijom Vučinić je pronašao Pirla, koji odmjerenim udarcem prebacuje nemoćnog Boruca. No, tu nije kraj mukama Fiorentine. Tek što je ušao u igru i praktički u svom prvom dodiru s loptom, Padoin je u 72. minuti matirao Boruca za velikih 0:5. Do kraja utakmice Juventus je suvereno čuvao visoko vodstvo i upisao najuvjerljiviju pobjedu ove sezone.