Novi kiks Intera, Lazio poražen

Josip Piršljin • nedjelja, 18.03.2012.

U 28. kolu talijanskog nogometnog prvenstva Inter je ponovno "posrnuo" pred svojim navijačima. Atalanta je na San Siru uzela bod, a u borbi za treće mjesto neuspjeh je doživio i Lazio koji je poražen na Siciliji. Budan je dobio pola sata u remiju Palerma i Leccea.

U tjednu kad je pobijedio Marseille, ali ipak ispao iz Lige prvaka, Inter je doživio novi neuspjeh u domaćem prvenstvu. Pred svojim navijačima sastav Claudija Ranierija nije uspio pobijediti Atalantu koja je Interu otkinula dva boda u borbi za europske pozicije. Završilo je bez pobjednika i bez pogodaka.

Inter je u 23. minuti imao sjajnu priliku da dođe do vodstva kad mu je dodijeljen kazneni udarac, ali argentinski napadač Diego Milito nije uspio pronaći put do mreže s bijele točke. Atalanta je do kraja uspjela zadržati sve napade Nerrazzura i osvojiti vrijedan bod u bijegu od zone ispadanja.

U borbi za treće mjesto, posljednje koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone, kiksao je i Lazio. Igrači Edoarda Reje izgubili su minimalno od Catanije i večeras ih s treće pozicije mogu maknuti Napoli ili Udinese u međusobnom susretu. Catania je nastavila s dobrim igrama ove sezone, a pobjedu joj je osigurao Nicola Legrottaglie deset minuta prije kraja.

Igor Budan nije bio u startnoj postavi Palerma koji je gostovao kod Leccea, već je u igru ušao u 60. minuti. Domaća je momčad došla u vodstvo već u šestoj minuti kada je jedanaesterac realizirao Di Michele, no Palermo je ubrzo izjednačio na 1:1 preko Munoza što je bio i konačan rezultat. Susret su obilježila i dva crvena kartona, po jedan na svakoj strani. Najprije je za Lecce isključen Oddo, a kasnije je "pocrvenio" i Bertolo.

Posljednja Cesena doživjela je novi poraz. Protiv Cagliarija je izgubila s 3:0, a hat-trick je postigao Pinilla, dva pogotka je postigao iz jedanaesteraca. Bologna je dva puta lovila vodstvo Chieva, pogotke Andreollija i Thereaua poništavali su Di Vaio i Diamanti za konačnih 2:2. Novara je došla do druge uzastopne pobjede. Rigoni i Porcari su zabijali na gostovanju kod Siene.