Parma 0:2 Milan
Milan

Milan prošao neokrznut kroz Parmu

Branimir Markota • subota, 17.03.2012.

Nogometaši Milana nastavili su pobjedonosni pohod prema Scudettu. U sklopu 28. kola Serie A upisali su nova tri boda. Slavili su na gostovanju u Parmi 2:0 i uz utakmicu više Juventusu pobjegli na plus sedam.

Allegrijeva družina je na Tardiniju, u gradu sira tražila nastavak uspješne serije koja ih je dovela na četiri boda prednosti pred Starom damom, dok je Parma tražila pozitivan rezultat kako bi pokušala pobjeći iz opasne zone.

Parma je bolje otvorila susret. U šestoj minuti susreta Mariga je okušao svoj udarac iz daljine, no njegov pokušaj otišao je pored Abbiatijevog gola. Pet minuta kasnije Parma je imala sjajnu priliku nakon velike pogreške Abbiatija, koji je odigrao prekratku loptu prema svom braniču, no Giovinco nije iskoristio ovaj sjajan poklon.

Kazna za Parmine promašaje stigla je već u 17. minuti. Dugu loptu Ibrahimović glavom spušta za Emanuelsona čiji udarac Zaccardo zaustavlja rukom, a arbitar Luca Banti iz Livorna pokazuje na kreč i braniču Livorna pokazuje žuti karton. Ibrahimović je uspješno realizirao kazneni udarac za vodstvo Rossonera 1:0. Mogao je Ibrahimović u 20. minuti i drugi puta savladati Mirantea, no vratar Parme se izvija poput pantere i ostavlja svoju momčad na životu, a iz odbijene lopte Emanuelson nije pronašao put do mreže.

Nakon toga utakmica se malo primirila, a do odlaska na poluvrijeme Milan je mogao poduplati vodstvo preko raspoloženog Ibrahimovića, koji je bio oči u oči s Miranteom, ali vratar Parme još jednom spašava svoju momčad.

Milanezi su odlično otvorili i nastavak susreta. U 53. minuti Nocerino je sjajno pronašao Ibrahimovića na lijevoj strani kaznenog prostora Parme, ali njegov udarac Mirante brani nogama. No, samo dvije minute kasnije Mirante je ipak morao potpisati kapitulaciju po drugi put. Emanuelson je sve sam napravio, protutnjao je Parminom obranom i matirao nemoćnog Mirantea za 0:2. Mogao je Milan utrostručiti vodstvo u 68. minuti, ali Mirante brani još jedan pokušaj Ibrahimovića iz slobodnog udarca.

Parma je prvi put u drugom poluvremenu ozbiljnije zaprijetila Abbiatiju u 75. minuti, no Giovinco nije podesio nišanske sprave. Isti igrač pokušao je i tri minute kasnije, no dijete Juventusa opet ostaje bez satisfakcije. U 81. minuti udarac je okušao i Musacci, no ni njegov pokušaj nije bio precizan. Nekoliko minuta kasnije još bolji pokušaj Musaccija no Abbiati velikim naporom loptu skreće u korner. Do kraja utakmice Rossoneri su se uspješno branili te su neokrznuti prošli kroz Parmu bacivši tako novu rukavicu izazova Juventusu, kojemu su odmakli na plus sedam i iščekuju njegov krivi korak večeras u Firenci.