Junak 0:1 Mosor
Mosor

Mosoru dalmatinski derbi

Iz Sinja:Mišo Gulić • subota, 24.03.2012.

Dalmatinski derbi dvaju klubova koji su u ovogodišnjem prvenstvu plijenili igrom na kraju je završen slavljem Mosora, dok je Sinjanima ovo prvi poraz u proljetnom dijelu prvenstva.

Junak - Mosor 0:1 (0:0)

Sinj, Gradski stadion, gledatelja: 1000
Suci: Vedran Mamić; Toni Nejašmić, Hrvoje Radić (svi Split)

Strijelac: Denis Kuzmanić 55'

Junak: Runje, Vardić, Ajduković, Ljubas, S.Poljak, B.Poljak, Gale, Tadić, Vukčević (od 65. Maleš), Klarica (od 46. Grčić), Kozina (od 78. Vukas).
Trener: Mirko Labrović

Mosor: Kulić, Pajčić, Kotromanović, Gruica, Koštić, Grizelj (od 69.Rojić), Šerić (od 34. Pecotić), Repić, Rako, Galić, Kuzmanić (od 84. Mornar).
Trener: Bruno Akrapović

Oko 1000 gledatelja na sinjskom Gradskom stadionu nije moglo biti zadovoljno s onim što su prikazali igrači obje momčadi, no ipak gosti su iskoristili jedan trenutak dekoncentracije sinjske obrane i postigli, pokazalo se kasnije, pogodak vrijedan tri boda.

Obje momčadi su vrlo oprezno ušle u susret, većinom se igralo između dva šesnaesterca i bez bilo kakvih prigoda sve do 24. minute kada su prvi priprijetili gosti.

Mirko Labrović, trener Junaka: "Moram čestitati gostima na pobjedi, oni su svoju šansu vrebali i čekali te na kraju i dočekali. Greška mog napadača koji je izgubio loptu je na kraju i odlučila ovu utakmicu, ali svakako bih volio još jednom vidjeti tu situaciju, jer nije isključeno da je bilo i zaleđe. Nije da tražim alibi, ali meni su danas nedostajala dva jako bitna igrača, Mandac i Samardžić, stoga je bilo teško naći njihove zamjene, jer nama je širina momčadi jedan od većih problema."

Bruno Akrapović, trener Mosora: "Nama je bilo jako važno u uvodu ne primiti gol, a znali smo da s našim načinom igre moramo doći u neke prigode, što se na kraju i pokazalo točnim. Junak, istina, nije stvorio niti jednu prigodu, što je svakako naša zasluga, stoga smatram da smo zasluženo došli do novih bodova."

Naime, slobodan udarac s 22 metra je izveo Galić, lopta nije dirala nikog u buketu igrača, što je umalo prevarilo domaćeg vratara Runju, ali ipak uz velike napore je uspio sačuvati svoju mrežu netaknutom.

Do kraja poluvremena nije bilo uzbuđenja, momčadi kao da je uspavalo varljivo proljetno sunce, stoga se na "veliki" odmor otišlo s rezultatom kojim se i krenulo, 0:0.

Na početku drugog dijela Ajduković je okušao udarac s vrha kaznenog prostora, međutim preslabo je to bilo da bi ugrozilo gostujućeg vratara Kulića, koji, budi uzgred rečeno, uopće nije niti imao posla u ovom susretu.

Igrala se 55. minuta kada je sinjska obrana, nakon izgubljene lopte Vukčevića, pokušala namjestiti zaleđe, no nisu to izveli najbolje pa se Kuzmanić sjurio sam prema Runji te uz manje poteškoće zabio za 0:1.

Dvadesetak minuta potom ponovno je Kuzmanić bio u krasnoj prilici, prošao pored dvojice igrača Junaka, ali u posljednji je trenutak njegovu ideju osujetio Runje i tako otklonio nevolje pred svojim vratima.

Jedina kakva takva prilika za domaće zbila se na samom izdisaju utakmice; Vukas je ubacio prizemnu loptu s boka, Ljubas lukavo propustio za bolje postavljenog Grčića koji vrlo loše reagira te iz blizine loptu šalje pored gola. U istoj akciji, poslije ubačaja iz kuta, Ajduković je bio neometan, no loptu čak nije stigao niti zahvatiti, što je značilo i kraj nadanja u povoljan rezultat za sinjske Plave.