Pomorac i dalje vodeći

Mišo Gulić • ponedjeljak, 26.03.2012.

Solin je uz Jadro došao do vrlo važne pobjede protiv Gorice i tako pobjegao iz opasne zone, dok je u Gospinom docu Imotski uvjerljivo slavio nad Marsonijom. Dvoboj posljednjeg i prvog na tablici završen je pobjedom Pomorca, na uštrb Međimurja.

Međimurje - Pomorac 1:2 (0:1)

Na stadionu u Čakovcu fenjeraš lige Međimurje je ugostilo prvoplasiranu momčad Pomorac iz Kostrene i sasvim očekivano ubilježilo novi poraz, no ipak nisu jeftino prodali svoju kožu Međimurci.

Gosti su odmah od prve minute pritisnuli domaćina što im se isplatilo jer je u 11. minuti za vodstvo od 1:0 pogodio Grbac. Unatoč boljoj igri te nekoliko prigoda za povećanje vodstva, rezultat se nije mijenjao sve do 48. kada je gostujuće vodstvo udvostručio Duračak.

Domaći su se potom trgnuli te zaigrali slobodnije, a u 73. nadu u barem bod zgoditkom im je vratio Dodlek. Iako su Međimurci do kraja pokazali veliku želju, nisu opasnije priprijetili gostujućem vrataru pa su bodovi otišli na konto Kostrenjana.

Imotski - Marsonia 1909 3:0 (2:0)

Nakon serije od tri utakmice bez pobjede Imotski je našao svoju žrtvu, a goste iz Slavonskog Broda je ispratio s tri gola u mreži, dok u svoju nisu propustili niti jedan.

Uvodnih 20-ak minuta proteklo je u ispipavanju snaga, da ni u 21. Ćapin nakon krasne akcije svoju momčad doveo u vodstvo. Na 2:0, pred odlazak na odmor, povisio je Jonjić i tako osigurao miran nastavak utakmice.

Bolju igru Imoćani su naplatili i trećim golom, a ovaj put u 71. minuti strijelac je bio Krištić. Do kraja utakmice je bilo nekoliko poluprigoda, čak su i gosti priprijetili, no konačan rezultat glasio je 3:0.

Solin - Gorica 2:1 (1:0)

Solinjani su uz rijeku Jadro došli do vrlo važne pobjede nad Goricom u borbi za ostanak u drugom razredu hrvatskog nogometa. Domaćima je to bila sedma prvenstvena pobjeda, a gostima peti poraz.

Vodstvo domaćina nakon svega sedam minuta igre donio je Jurić, a do odlaska na odmor obje su momčadi imale po još nekoliko prilika da promijene rezultat na semaforu.

Domaće vodstvo anulirao je Crnovi u 65. minuti, međutim, sva tri boda Solinu je osigurao Radnić, pogotkom deset minuta prije posljednjeg sučevog zvižduka.