Palermo 1:1 Udinese
Udinese

Pričuve donijele bod Udineseu

Vedran Filipović • subota, 24.03.2012.

Palermo je u utakmici 29. kola talijanske Serie A na domaćem terenu pogotkom Fabrizija Miccolija poveo protiv Udinesea koji je bio bolja momčad tijekom 90 minuta, no na kraju se mora zadovoljiti bodom koji im je osigurao joker Torje.

Igor Budan utakmicu s Udineseom započeo je na klupi za pričuve budući da su u napadu Palerma ordinirali Miccoli i Abel Hernandez. Gosti su na početku bili opasniji, ali pokušaji Pinzija, Di Natalea i Baste nisu pronašli željeni cilj.

Udarac Hernandeza u 26. minuti je samo bilo predjelo dok je glavno jelo došlo u 31., a servirali su ga asistent Barreto i strijelac Miccoli.

Na odmor se otišlo s 1:0 za Palermo, iako se mreža mogla zatresti na obje strane do 45. minute. Guidolin nije bio zadovoljan igrom svojih vedeta, pa je u nastavak ušao s Pereyrom i Armerom umjesto Srbina Baste i Pasqualea.

Zaigrali su gosti nešto bolje, no svi njihovi pokušaji (Abdi, Asamoah, Armero) odlazili su izvan okvira gola Viviana. Umjesto Pazienze na travnjak je poslan i Gabriel Torje dok je za domaće u igru ušao slovenski veznjak Iličić u 70. minuti.

Svi silni napadi Zebretta isplatili su se šest minuta prije kraja regularnog dijela susreta. Pereyra je za pogodak dodao Rumunju Torjeu koji je ušao s klupe dvadesetak minuta prije. Na kraju su domaći još i spašavali taj jedan bod...