Juventus
Juventus 2:0 Inter
Inter

Vedran Filipović • nedjelja, 25.03.2012.

Juventus je u vrlo dobrom derbiju 29. kola talijanske Serie A pobijedio Inter zahvaljujući boljem drugom poluvremenu te pogocima Caceresa i Del Piera.

Susret je započeo dominacijom Juventusa, već u trećoj minuti Nagatomo i obi sami su "skuhali" gužvu pred svojim golom, no Pepe nije dobro ubacio za Matrija koji je vrebao po petercu. Inter se probudio oko 13. minute, visokim presingom mučili su obranu Stare Dame, Maicon je ukrao loptu koju je proslijedio do Milita, ali Buffon je pokazao da je u dobroj formi.

17. minuta donijela je najbolju priliku domaćih u prvom dijelu, Caceres je po tko zna koji put probio lijevu stranu gostujuće obrane, ubacio za Matrija koji sa šest metara neometan glavom gađa točno u Julija Cesara. Bile su to trenuci u kojima su Nerazzurri jedva držali glavu iznad vode, pokušao je i Vidal iz daljine, a u 25. je Matri promašio novu sjajnu šansu. Gosti nisu uopće loše igrali, dapače, vrlo su često prijetili iz kontre i polukontre.

Početne postave

Juventus: Buffon; Caceres, Barzagli, Chiellini, De Ceglie; Marchisio, Pirlo, Vidal; Pepe, VUčinić, Matri

Inter: Julio Cesar; Maicon, Samuel, Lucio, Nagatomo; Zanetti, Poli, Stanković, Obi; Forlan, Milito

Gigi Buffon na samoj crti je zaustavio udarac Forlana nakon kornera, u 32. je morao spašavati mrežu nakon udarca Milita, a četiri minuta kasnije morao je obraniti bombu Obija s tridesetak metara. Do odmora su još zaprijetili Vučinić s jedna te Stanković s druge strane, no mreže su mirovale.

Na odmor se otišlo s 0:0, Bianconeri su imali nešto veći posjed lopte i bolje prilike u vrlo sadržajnom prvom poluvremenu, no momci Claudia Ranierija bili su vrlo motivirani prekinuti svoju agoniju na torinskoj ljepotici gdje su prvi put gostovali. Derby d'Italia nije u prvih 45 minuta nimalo razočarao nogometne zaljubljenike. Ipak, nastavak je dobio rasplet...

Inter je početkom nastavka pritisnuo domaće na njihovu polovicu terena, a Conte nije čekao s izmjenama. Bonucci i Del Piero zamijenili su Pepea i Matrija u 53. minuti što je uzrokovalo i određene taktičke rotacije (iz 4-3-3 u 3-5-2). Nekoliko minuta kasnije Juve je poveo. Marchisio je opalio iz daljine, Julio Cesar odbio u korner iz kojeg se Martin Caceres neobjašnjivo našao sam "kao duh" te se mirno naklonio i lako poentirao za erupciju zadovoljstva u Torinu.

Deset minuta čekao je Ranieri na svoje prve poteze, ušli su Faraoni i Pazzini umjesto Obija i Polija što je Diega Forlana pomaklo na poziciju iza dva napadača. Uzalud se trener gostiju trudio, u 71. je sve bilo riješeno. Vidal je sjajnom asistencijom izbacio cijelu obranu Nerazzurra, a Del Piero je rutinski poslao loptu u nebranjeni dio mreže.

Mogli su gosti doživjeti potpunu katastrofu da Maicon na crti nije zaustavio udarac Quagliarelle, a Julio Cesar izvadio pokušaj Chiellinija ispod same prečke. Juventus se pobjedom u derbiju vratio na četiri boda zaostatka za Milanom, a Interu ostaju njegovi problemi budući da stanje na tablici ukazuje da neće vidjeti europske travnjake sljedeće sezone osim na pripremama i prijateljskim utakmicama.

• Obrisan korisnik28.03.2012. u 15:06
    Jebes klub koji do naslova moze samo uz to da se glavnim konkurentima uzmu bodovi i izbace iz lige. A narocito ako "osvoji" naslove za zelenim stolom. Da ima neke doslijedosti, ta dva prvenstva bi se proglasila nevazecima. Osim toga, samo ovce mogu misliti da je Inter cist u svemu tome... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.03.2012. u 19:06
    Nije trebalo spomenut tu sramotu, otkud im samo obraz prozivati Inter da im je nesto uzeo
  • Obrisan korisnik26.03.2012. u 18:58
    Trebalo je i navijače spomenut, odličan dekor i koreografija na početku tekme u kojoj je sudjelovao cijeli stadion.I ogromna brojka 29 :D
  • Obrisan korisnik26.03.2012. u 14:09
    Baš sam i ja razmišljao o tome kako će naši "fantazisti" probit ovaj Juventusov obrambeni bedem, pojačan sa De Rossijem. Spasit će nas samo neka krompirčina ala Rapaić.
  • Obrisan korisnik26.03.2012. u 13:22
    Alessandro Del Piero - jednostavno Bog. Buffon - već se sad bojim za našu repku na Euru jer on opet brani kao 2006.