Villarreal slavio u Madridu

Maj Gašparac • nedjelja, 25.03.2012.

U nedjeljnim poslijepodnevnim i večernjim terminima odigrano je pet utakmica 30. kola španjolskog prvenstva. Vrijednu pobjedu upisali su nogometaši Villarreala, a slavljem nad Espanyolom Malaga se bodovno izjednačila s trećeplasiranom Valencijom. Sa slabijim rezultatima u prvenstvu nastavili su nogometaši Athletic Bilbaa, koji su na svojem terenu podijelili bodove sa Sportingom iz Gijona.

Nakon što su u prošlom kolu odigrali neodlučeno s Real Madridom, nogometaši Villarreala večeras su osvojili vrijedna tri boda na teškom gostovanju kod Raya Vallecana. Poveli su u 29. minuti kada je pogodio udarcem glavom Marcos Ruben. Isti igrač mogao je udvostručiti vodstvo svoje momčadi nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu, ali tada mu je jedanaesterac obranio vratar domaće ekipe Jose Arribas. No, 25-godišnji napadač djelomično se iskupio za taj promašaj pola sata kasnije kada je asistirao Angelu Lopezu, koji pogađa za konačnih 2:0.

Nogometaši Málage svladali su na gostovanju u Barceloni Espanyol 2:1 i bodovno se izjednačili s trećeplasiranom Valencijom. Utakmica je vrlo dobro počela za domaćine koji su poveli u 24. minuti zgoditkom Philippea Coutinha. Mladi Brazilac tada je lukavo izveo slobodni udarac i svladao vratara gostujuće ekipe Willyja Caballera.

Igrači Malage zatim su nastojali doći do izjednačenja, pokušavali su Enzo Maresca i Isco, no nisu imali uspjeha sve do 76. minute. Tada je rezultat poravnao Ruud van Nistelrooy, koji je u igru ušao umjesto umjesto Maresce tri minute ranije. Do potpunog preokreta gostujući nogometaši stigli su dvije minute kasnije kada je pogodio Martín Demichelis i donio svojoj ekipi vrijedna tri boda.

Nogometaši Levantea poraženi su na svojem stadionu od Osasune rezultatom 0:2. Levante je na početku susreta imao dobru priliku, no prvi su u vodstvo došli gosti. Poveli su u 16. minuti lijepim pogotkom Raula Garcie, koji je iskoristio slabu reakciju obrane Levantea.

U nastavku susreta domaći nogometaši su preuzeli kontrolu na terenu, prijetili su igrači Levantea Arouna Kone, Jose Bakero i Abdelkader Ghezzal, no nisu uspjeli savladati vratara Osasune Andrea Fernandeza. Puno efikasniji su bili gosti koji su pitanje pobjednika riješili 11 minuta prije kraja utakmice kada je Nino poentirao za konačnih 0:2.

Ahletic Bilbao je na svojem stadionu odigrao 1:1 sa Sportingom iz Gijona, a raspletom utakmice puno zadovoljniji mogu biti gosti. Domaći nogometaši do pogotka su mogli 37. minuti, ali jedanaesterac tada nije uspio realizirati Iker Muniain, a gledatelji na stadionu San Mamés prvi pogodak su vidjeli tek u 77. minuti. Tada je Muniain asistirao Óscaru de Marcosu, koji sigurno dovodi svoju momčad u vodstvo. Ta prednost Athletica potrajala je do posljednje minute utakmice. Tada je Lora pogodio i izborio bod za svoju momčad koja nastavlja s teškom borbom za ostanak u ligi.

Betis i Racing Santander podijelili su bodove u međusobnom dvoboju u Sevilli. Poveli su domaćini u 18. minuti pogotkom Santa Cruza, a bod za Racing je izborio Cristian Stuani, koji je iskoristio centaršut Pedra Munitisa deset minuta prije kraja utakmice.