Primera División, 30. kolo, 24.03.2012, 22:00 h
Getafe 3:1 Valencia
Valencia

Valencia zapela kod Getafea

Maj Gašparac • nedjelja, 25.03.2012.

Getafe je slavio na svojem terenu protiv Valencije i upisao tri vrijedna boda. Gosti su poveli već u trećoj minuti, no nogometaši Getafea preokrenuli su rezultat u prvih pola sata i svoju prednost sačuvali do kraja utakmice.

Getafe - Valencia 3:1 (3:1)

Getafe, stadion Coliseum Alfonso Pérez
Strijelci: Soldado 5’, Rios 12’, Miku 24’, Bruno 30’ (ag)

Getafe: Moya, Valera, Cata Díaz, Alexis, Mané, Lacen, Míchel, Pedro Ríos (od 85’ Sarabia), Diego Castro, Gavilán (od 69‘Casquero), Miku (od 79’ Güiza)

Valencia: Guaita, Bruno (od 69’ Mathieu), Rami, Víctor Ruiz, Jordi Alba, Topal, Parejo, Feghouli, Jonas (od 77’ Zubeldia), Piatti (od 61‘ Hernández), Soldado

Susret je izvrsno počeo za nogometaše Valencije. Poveli su već u petoj minuti, kada je iz blizine pogodio Roberto Soldado, no to vodstvo nisu uspjeli dugo zadržati. Pet minuta kasnije domaćini su poravnali rezultat zgoditkom Pedra Ríosa.

Nedugo kasnije mogao je svojim drugim pogotkom Valenciju ponovno u vodstvo dovesti Soldado, ali vratar Getafea Moya zaustavio je njegov udarac. Puno uspješniji je deset minuta kasnije bio Miku, napadač Getafea, koji je realizirao brzi kontranapad svoje ekipe.

Nakon pola sata igre nogometaši domaće momčadi došli su i do velike prednosti od 3:1. Gavillan je izveo slobodan udarac, a lopta je na putu prema mreži dodirnula braniča Valencije Brunu, te završila u mreži.

Do kraja poluvremena nogometaši Valencije su krenuli u ofenzivu i nastojali postići drugi pogodak, no rezultat se do odmora više nije mijenjao. U drugom djelu prvi su zaprijetili nogometaši Getafea. u 49. minuti pokušao je Lacen, a deset minuta kasnije Gavillan, ali nisu bili uspješni.

Zatim su zaprijetili i nogometaši Valencije. U 66. minuti veliku priliku imao je Soldado, no njegov udarac odlazi iznad vratnice. Nastavili su gosti s velikim pritiskom, no nisu uspijevali probiti obranu Getafea.

U 86. minuti mreža domaćina se zatresla, ali je radost nogometaša Valencije kratko trajala jer je taj pogodak poništen zbog zaleđa, a do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao.