Primera División, 30. kolo, 24.03.2012, 20:00 h
Real Madrid
Real Madrid 5:1(3:1) Real Sociedad
Real Sociedad

Maj Gašparac • subota, 24.03.2012.

Nakon dva uzastopna slabija rezultata u prvenstvu, nogometaši Real Madrida vrlo uvjerljivo su pobijedili Real Sociedad 5:1 i zadržali prednost pred drugoplasiranom Barcelonom od šest bodova.

Real Madrid - Real Sociedad 5:1 (3:1)

Madrid, stadion Santiago Bernabéu
Strijelci: Higuain 5', Ronaldo 32', Benzema 40', Ramos 42' (ag), Benzema 49', Ronaldo 56'

Real Madrid: Casillas, Arbeloa, Sergio Ramos, Varane, Marcelo, Xabi Alonso, Khedira (od 77' Sahin), Cristiano Ronaldo (od 81' Jesé), Kaka, Benzema (od 77. Fabio Coentrao), Higuain

Real Sociedad: Bravo, Cadamuro (od 74' Gutiérrez), Mikel (od 45' Zurutuza), Demidov, Inigo Martinez, De la Bella, Illarramendi, Aranburu, X. Prieto, Griezmann, Agirretxe (od 57' Vela)

U utakmicu protiv Real Sociedada madridski klub ušao je bez nekih vrlo bitnih članova svoje momčadi. Zbog isključenja u susretu prošlog kola protiv Villarreala nisu mogli nastupiti Mesut Özil i Pepe, a na klupi nije smio biti niti trener Jose Mourinho. No, ti izostanci nisu se negativno odrazili na ishod utakmice.

Obrana Real Sociedada nije dugo izdržala pod pritiscima vrlo motiviranih domaćina. Prvu opasniju priliku Real Madrid je imao u četvrtoj minuti, pucao je tada Karim Benzema s ruba kaznenog prostora, a udarac mu je obranio vratar gostujuće ekipe Claudio Bravo. No, mreža gostiju zatresla se minutu kasnije. Strijelac je bio Gonzalo Higuaín, koji je pogodio prizemnim udarcem sa 17 metara.

U narednim minutama nogometaši Real Madrida nastavili su s pritiskom, a vrlo dobru priliku za udvostručenje vodstva imali su 27. minuti. Tada je Cristiano Ronaldo izbio sam pred gostujućeg vratara, ali Bravo je zaustavio njegov udarac. No, portugalski napadač bio je koncentriraniji pet minuta kasnije. Izvrsno mu je asistirao Kaka, a on precizno pogodio i postigao svoj 100. ligaški pogodak u dresu Reala.

Samo je sljedećih osam minuta na semaforu stajalo 2:0. U 40. minuti izvrsnim dodavanjem s drugog dijela terena Xabi Alonso je pronašao Benzemu, a francuski napadač sigurno poentira lob udarcem. Već minutu kasnije Real Sociedad je uspio smanjiti svoj zaostatak. Udarac s 20 metara uputio je Xabi Prieto, a loptu na putu prema mreži skreće Sergio Ramos i postiže autogol.

Nogometaši Real Madrida na jednak su način započeli i drugo poluvrijeme te je u 48. minuti Bravo ponovno vadio loptu iz mreže. Sami Khedira je tada lijepo asistirao Benzemi, koji precizno pogađa za 4:1. Potopljeni Real Sociedad nedugo kasnije primio je i peti pogodak. Higuain je ubacio s desnog boka, a Ronaldu nije bilo teško zatresti mrežu s pet metara.

U narednim minutama smanjio se tempo utakmice, a gosti su mogli do svojeg drugog zgoditka u 68. minuti. Antoine Griezmann se našao u dobroj prilici, no njegov udarac glavom je bio slab te je loptu lagano uhvatio vratar Kraljevskog kluba Iker Casillas.

Do kraja susreta šesti pogodak za Real Madrid mogli su postići Fabio Coentrao i Raphaël Varane, no nisu uspjeli iskoristiti svoje prilike.

• Obrisan korisnik25.03.2012. u 16:46
    Koliko sam primjetio kada real postigne gol u prvi 15min razbiju protivnika,u suprotnom u velikim su problemima
  • Obrisan korisnik25.03.2012. u 13:58
    jedan dobronamjeran savjet od mene http://www.bolnica-vrapce.hr/site2/Kontakt/Kakodonas.aspx a što se tiče Reala, mislim da su im ova 2 kiksa bila potrebna da shvate da prvenstvo još uvijek nije gotovo i da se probude bit će valjda zanimljivije do kraja nego što bi bilo da su ostali na +10
  • Obrisan korisnik25.03.2012. u 13:54
    Tako se meni uvijek čini da igraju Barcelonini protivnici. To objašnjavam vrhunskim vrlinama Reala i Barcelone, protivnici jednostavno ne mogu ništa napraviti.
  • Obrisan korisnik25.03.2012. u 12:36
    slijede kola istine za real: vs osasuna u gostima, vs valencia kod kuće, vs atletico u gostima, ako pobijede sve tri utakmice njihovo je prvenstvo
  • The_Killer_000725.03.2012. u 11:09