Primera División, 30. kolo, 25.03.2012, 12:00 h
Zaragoza 1:0 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Zaragoza ušla u seriju

Mišo Gulić • nedjelja, 25.03.2012.

Nakon što su prošlom kolu šokirali Valenciju, nogometaši Zaragoze na svom su terenu, golom u posljednjoj minuti s 11 metara, isto učinili Atletico Madridu. Tomislav Dujmović zamijenjen je nakon svega tri minute igre u nastavku.

Zaragoza - Atletco Madrid 1:0 (0:0)

Stadion: La Romareda
Sudac: Alberto Undiano Mallenco

Strijelac: Apono 90+3'

Zaragoza: Roberto, Lanzaro (od 65. Oriol), Paredes, Mateos (od 80. Carlos), Obradović, Pinter, Dujmović (od 48. Ruben Micael), Luis Garcia, Apono, Minero, Postiga.

Atletico Madrid: Courtois, Perea, Godin, Dominguez, Filipe, Salvio (od 70. Salvio), Koke (od 63. Merida), Assuncao (od 61. Suarez), Turan, Adrian, Falcao.

Izuzetno zanimljiva utakmica odigrana je na stadionu La Romareda u Zaragozi, a presudan trenutak zbio se u posljednjim trenutcima utakmice kada je sudac Undiano Mallenco pokazao na bijelu točku za domaće, što je iskoristio Apono za pobjedu, drugu u nizu.

Sam početak susreta nije obilovao pretjerano zanimljivim nogometom, a prvi, doduše dobar, pokušaj bio je djelo Obradovića iz 23. minute, međutim njegov udarac nije pronašao put do mreže. Na odgovor gostiju trebalo je čekati do 30. minute i sjajnog pokušaja prve Atleticove zvijezde Falcaa.

U vrlo dobroj prigodi našao se i Dujmović u 38. minuti, no njegov udarac glavom završio je za malo poviše prečke. Bio je to i zadnji ozbiljniji pokušaj u prvom dijelu.

Nastavak susreta pripao je domaćoj momčadi, prvo je u 55. pokušao Pinter, a nedugo potom i Postiga. Nakon 20-ak minuta igre probudili su se i gosti, prijetili su Koke i Falcao, ali rezultat je bio jednak onom igrača Zaragoze.

U 71. minuti pogotku je vrlo blizu bio Postiga, međutim, sjajno je reagirao vratar Atletica pa je i ta prilika otišla u nepovrat za domaće, baš kao i ona Juana Carlosa nekoliko minuta poslije.

U sudačkoj nadoknadi gosti su mogli do punog plijena, Suarez se našao u dobroj prigodi, ali njegov udarac je bio neprecizan, da bi na samom kraju susreta, sudac na oduševljenje domaćih pokazao na bijelu točku. Precizan za vodstvo od 1:0 i drugu pobjedu u nizu bio je Apono.