Primera División, 30. kolo, 24.03.2012, 18:00 h
Mallorca
Mallorca 0:2 Barcelona
Barcelona

Borna Rupnik • subota, 24.03.2012.

U 30. kolu španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je pobijedila na gostovanju kod Mallorce 2:0, a posljednjih je pola sata igrala s igračem manje na terenu...

Aktualni prvak Španjolske upisao je treću prvenstvenu pobjedu u tjedan dana. Prošli je vikend pala Sevilla (2:0), pod tjednom su izabranici Josepa Guardiole bili bolji od Granade (5:3), a u subotu predvečer nadjačali su Mallorcu u gostima, ponovno s 2:0.

Nakon rastrčanog početka domaćina te jedne prilike Lionela Messija koju je zaustavio Dudu Aouate, Barcelona je do vodstva stigla u 25. minuti utakmice. Tada je Messi izveo prekid i ubacio s desne strane terena, lopta je dugo putovala prema suprotnoj strani Mallorcinih vrata, a na kraju se tamo našao i Alexis Sanchez, no ostaje upitno je li i dirao loptu prije nego li je ona odsjela u mreži.

Do kraja poluvremena Barcelonino su vodstvo mogli udvostručiti Messi, Sanchez i Andres Iniesta, ali nisu bili precizni.

Drugo je poluvrijeme Barcelona otvorila standardnom dominacijom u posjedu lopte, ali je u 57. minuti ostala s desetoricom igrača na terenu, nakon što je sudac procijenio kako je mladi Thiago Alcantara - koji je već imao žuti karton - namjerno igrao rukom, te ga je poslao na prijevremeno tuširanje.

Međutim, Mallorca unatoč dvije šanse Tomera Hemeda nije mogla iskoristiti brojčanu prednost, a Barcelona je pobjedu zapečatila deset minuta prije kraja utakmice. Messi je pucao s ruba kaznenog prostora i pogodio vratnicu, a na pravom se mjestu našao stoper Gerard Pique i postavio konačnih 2:0.

• Stalker26.03.2012. u 16:12
    Alan je zlostavljan kao mali, ne vidim drugog objašnjenja...
    Stalker
  • Obrisan korisnik26.03.2012. u 16:08
    jel se moze alan banirat na temelju gluposti? nisam jos procitao niti jednu inteligentnu recenicu od njega... vjerojatno mu mama pali kompjuter jer tesko da je i to svladao paralelno uz zakopcavanje kosulje...
  • Obrisan korisnik26.03.2012. u 15:54
    Za divno čudo, Leo Messi nije zabio!
  • Obrisan korisnik25.03.2012. u 16:18
    O čem vi pričate Real i Barcelona uvijek i od oduvijek imaju povlašten status kod sudaca 1995e Deportivu ukradena titula od strane barcelone 2004 od strane Reala