Montpellier privremeno izborio vrh

Lovro Štrbinić • subota, 24.03.2012.

Subotnje utakmice 29. kola francuskog Le Championnata nisu donijele velika iznenađenja. Montpellier je pobjedom barem na jedan dan zasjeo na čelnu poziciju, Marseille je prekinuo niz poraza, Lovren pogotkom pogurao Lyon, a između ostalog Valenciennes se osvetio Rennesu za poraz u Kupu.

U prošlom kolu Montpellier je propustio iskoristiti remi vodećeg PSG-a, već je drugoplasirana momčad prvenstva upisala poraz i udvostručila zaostatak za liderom. Međutim, 29. kolo su obilježili pobjedom nad Saint-Etienneom i tako osigurali "noćenje" na vrhu ljestvice. Strijelac pogotka vrijednog toga bio je vodeći golgeter lige Oliver Giroud u 89. minuti.

Domaće slavlje zabilježio je i Lyon. Lavovi su na Gerlandu porazili Sochaux rezultatom 2:1, a u početnoj postavi našao se i hrvatski reprezentativac Dejan Lovren. Štoviše, bivši branič Dinama se upisao u strijelce već u trećoj minuti dvoboja, nakon asistencije Källströma. Na 2:0 povisio je Gomis u 64. minuti, a poraz Sochauxa pogotkom je ublažio Modibo Maiga.

Trećeplasirani Lille imao je na rasporedu neugodno gostovanje kod Eviana, ali na kraju nije bilo previše opasnosti po njih. Mrežu domaćina načeo je pogotkom s bijele točke Hazard u 36. minuti, a reprezentativac Belgije asistirao je Payetu za udvostručenje prednosti u 55. minuti. Konačnih 0:3 postavio je Pedretti u 67. minuti.

Također, u gostima je bio uspješan i Nancy. Važne bodove u borbi za ostanak tom je klubu kod Bresta osigurao Bakaye Traore. On je u 18. minuti u pogodak pretvori asistenciju Haidare i omogućio bodovno Nancyju bijeg iz opasne zone.

Marseille je, pak, prekinuo niz od sedam poraza remijem kod Nice. Igrači pod vodstvom Didiera Deschampsa bili su blizu i pobjedi jer su poveli u 56. minuti preko Ayewa, nakon što im je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela isključen Kabore. Ipak, 14 minuta prije kraja konačni rezultat postavio je Monzon pogotkom iz jedanaesterca.

Istim rezultatom završen je i ogled između Ajaccija i Lorienta. Za goste je zabio Bourillon, a za domaćine Ilan. U posljednjoj utakmici večeri Valenciennes se osvetio Rennesu za izbacivanje u francuskog Kupa prije par dana. Za pobjedu je zabio Gael Danic iz kaznenog udarca u 13. minuti, a sedmoplasirana momčad prvenstva unatoč velikim naporima nije do kraja uspjela poravnati rezultat.