1. Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 31.03.2012, 16:00 h, Stadion Branko Čavlović - Čavlek, gledatelja: 600
Suci: Alen Gerek (Zabok), Dražen Pejić (Vukovar), Darko Novoselnik (Belišće)
Karlovac 1919
0:0(0:0) Lučko
Lučko

Karlovac izdržao napade Lučkog

Josip Piršljin • subota, 31.03.2012.

Iako su većim dijelom utakmice dominirali i bili opasniji, nogometaši Lučkog nisu uspjeli probiti obranu Karlovca i time doći do tri boda koja bi im produžila nadu u ostanak. Derbi začelja u 24. kolu MAXtv Prve lige tako je završio bez pobjednika i bez pogodaka, a Karlovac i Lučko se već mogu polako pripremati za drugoligaško društvo.

Matej Jelić
46'
24
Leon Leuštek
46'
10
Deni Bektaši
69'
Miroslav Šarić
46'
14
Elvis Sarić
46'
23
Zvonimir Ivanković
79'
Željko Kopić

Karlovac je u ovaj susret ušao sa željom da dođe do prve proljetne pobjede ove sezone. Igrači Sanjina Lucijanića su u proljetnom dijelu prvenstva skupili samo dva boda, te je protiv ekipe koja je pozicionirana za jedno mjesto više od njih bila idealna prilika za prvo slavlje. Lučko je, pak, na stadionu Branko Čavlović - Čavlek željelo produžiti nadu u ostanak.

Domaći nogometaši su imali više problema s ozljedama uoči susreta 24. kola MAXtv Prve lige. Za Karlovčane nisu konkurirali Šimek, Rukavina, Konta i Gerc, dok je na drugoj strani trener Željko Kopić bio lišen usluga ozlijeđenog Palčića i Rogača koji je protiv Slaven Belupa dobio treći žuti karton.

Utakmica u gradu na četiri rijeke je počela minutom šutnje za tragično preminulog igrača Zadra Hrvoja Ćustića koji nas je napustio prije četiri godine. Uvodne minute nisu ponudile previše uzbuđenja, a nakon toga su gostujući igrači zagospodarili terenom. U 12. minuti su odigrali brzu akciju u kojoj je Leopold Novak pucao s 15 metara iskosa, a lopta je prošla malo pored desne vratnice.

Četiri minute kasnije Lučko je ponovno moglo doći do početne prednosti. Udarac iz kuta je izveo Nikola Rak, a lopta dolazi do Slavka Blagojevića čiji udarac na kraju završava u protivničkom bloku. Lučani su nastavili s pritiskom na domaću obranu i dominirali su, a u nekoliko se navrata istaknuo vratar Karlovca Lovre Kalinić.

Dva puta je opasnije domaćim vratima zaprijetio Hrvoje Kovačević, no nije uspio promijeniti rezultat u korist zagrebačke momčadi. Karlovčani su se "probudili" tek u posljednjih desetak minuta utakmice, ali nisu stvorili stopostotnu šansu, te se na predah uoči drugog poluvremena otišlo s netaknutim mrežama.

Plavo-bijeli su i početkom nastavka bili nešto bolji. U 47. minuti je Marin Vrnoga s nekih dvadesetak metara potegnuo iz voleja, no lopta je umjesto u mreži završila pored vratnice. Tri minute kasnije u izglednoj se situaciji našao i Josip Krznarić, ali njegov pokušaj zaustavlja gostujući vratar Željko Kovačić.

Sredinom drugog dijela igra se "umrtvila" i nije bilo većih zanimljivosti. U 75. minuti dotad pouzdani Kalinić napravio je grešku kad je ispustio loptu, no Matej Jelić je uspijeva izbiti ispred Miroslava Šarića. Tri minute kasnije iz blizine je iz okreta pucao Oliver Petrak, ali ravno u vratara Karlovca koji to bez problema zaustavlja. Do kraja su igrači Lučkog bacili sve karte u napad kako bi došli do gola, ali ostalo je 0:0.