1. Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 31.03.2012, 17:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 3.000
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Robi Kezele (Rijeka), Zvonko Radić (Kastav)
Slaven Belupo
Josip Brezovec 81'
1:1(0:0) Hajduk
Ivan Lendrić 58'
Hajduk

Brezovec Slavenu spasio bod

Iz Koprivnice:Ivana Strahija • subota, 31.03.2012.

U Koprivnici je Hajduk uspio doći do boda, no do same je završnice imao u džepu tri, da bi Brezovec sjajnom reakcijom iz gužve uspio matirati inače dobrog gostujućeg vratara za 1:1.

Miši Krstičeviću, novom treneru Hajduka, sigurno je u Koprivnicu bilo mnogo ljepše doći nakon prve pobjede pod njegovim vodstvom, iako je protiv Cibalije bilo "svega" 1:0. Doduše, imao je veliki izostanak u svojoj prvoj ekipi, Anas Sharbini je kartoniran, te je zbog toga Krstičević i najavio ponešto izmijenjen sustav.

Mnogo je veće probleme imao Slavenov Roy Ferenčina, ne samo zbog remija u Lučkom (1:1), nego i zbog izostanaka prvotimaca Tomislava Bušića, Elvisa Kokalovića i Bojana Vručine.

U dosadašnjim je susretima prvoligaška statistika uvjerljivo bila na strani Bilih, koji su pobijedili dvadeset puta, pet je puta pobijedio Slaven Belupo, a dvanaest puta su te dvije momčadi remizirale. No, u trenutnoj konstelaciji snaga Hajduk je bio na drugom mjestu s 47 bodova i trebao je pobjedu za mir na mjestu viceprvaka, dok je Slaven na trećem s 39 bodova imao imperativ pobjede kako bi zadržao prednosti pred Splitom (37) i Lokomotivom (36).

U prvih 45 minuta bilo je par dobrih akcija pred oba gola, no mreže se nisu tresle. Hajduk je prvi imao udarac na gol, no bio je to slabi pokušaj Ozobića iz daljine, dok prva domaća akcija ipak izaziva pojačano znojenje gostujućeg vratara. Mujanović je naime okrenuo Neretljaka i pronašao Šabana, no najbolji strijelac jeseni u Drugeoj HNL iz neposredne blizine loptu šalje iznad vratnice Hajdukovog gola.

U 16. minuti opet je u centru pozornosti Ozobić, koji ovaj puta nabacuje za Andrijaševića, a on puca na domaći gol, no Glavica glavom loptu spušta za golmana Rodića. Par minuta kasnije dvije akcije Brezovca i Mujanovića od kojih ni jedna ne završava pogotkom.

U 30. je minuti umalo stadion u Koprivinici svjedočio stvaranju povijesti kad je Vugrinec izborio slobodnjak malo van 16 metara Hajduka. Iako je Varaždinac pucao sjajno, još je bolji bio refleks Hajdukovog golmana Blaževića, pa Vuga nije upisao 127. gol.

Završnica pripada Splićanima, koji imaju dvije prilike za promjenu rezultata. Prvo je Caktaš dodao do Andrijaševića, koji na žalost Hajdukovih navijača pogađa vratnicu, a odmah zatim Vukušić je uspio nadmudriti domaćeg Grgića, no gol Slavena spašava kapetan Rodić.

Ono što nisu uspjeli realizirati u prvom poluvremenu, Splićani su napravili u drugom. U 58. minuti Vukušić prolazi po desnoj strani, ne zaustavlja ga domaći Bubnjić, već on loptu plasira na drugu stranu, gdje je Andrijašević, koji u duelu s Brezovcem ipak uspijeva poslati loptu Lendriću, a ovaj matira Rodića za 0:1.

Tome je prethodila još jedna sjajna reakcija Hajdukovog Blaževića. Brezovec je naime točno dodao za Mujanovića, a ovaj je centrirao za Šabana, koji međutim ne uspijeva do lopte prije vratara gostiju.

Kako je vrijeme prolazilo sve su nervozniji bili domaći. Dvaput je u prilici bio Vugrinec, koji ne uspijeva loptu utjerati u gostujuću mrežu, no konačno su u 81. minuti domaćini slavili izjednačenje. Prvo je opasno golmana Hajduka izazvao Bubnjić, no gostujući vratar kroti neugodnu loptu poslanu iz slobodnjaka, a tada Brezovec pogađa za 1:1.

Vugrinec je naime izgubio duel s Milovićem, koji loptu izbacuje dalje od opasne zone, no nije računao na spremnog Brezovca, koji je šalje ravno u Hajdukovu mrežu za izjednačenje.

Pokazalo se da je to bio posljednji put da se u utakmici tresla mreža, pa susret završava podjelom bodova.

• Shadowfax01.04.2012. u 00:34
    Čestitam Slavenu i Hajduku na predivnoj utakmici sa dosta prilika i hrabroj igri. Po meni ljepotica kola.