Palermo
Palermo 0:2 Juventus
Juventus

Borna Rupnik • subota, 07.04.2012.

Juventus je na gostovanju kod Palerma maksimalno iskoristio domaći kiks Milana protiv Fiorentine. Stara dama izbila je na čelo prvenstvenog poretka...

Fiorentina je subotnjom pobjedom na San Siru protiv Milana (2:1) omogućila torinskom velikanu proboj na prvo mjesto na tablici. Igrači pod vodstvom Antonija Contea tu su prigodu objeručke prihvatili.

Na gostovanju kod Palerma pobijedili su rezultatom 2:0 i uzeli sva tri boda. Već su u prvom poluvremenu Torinezi jasno pokazali svoje namjere, no nisu bili učinkoviti. Šanse su propuštali Vučinić, Quagliarella pa opet Vučinić, a udarce su oprobali i Caceres te Pirlo pri samom kraju poluvremena.

Drugo je poluvrijeme otvorio Vidal udarcem u vratara Viviana, a zaslužena je nagrada za Juventus napokon stigla u 56. minuti, kada je Pirlo izveo udarac iz kuta, a Bonucci sproveo loptu u mrežu za 1:0.

Nakon još jedne prilike Vučinića i rijetkog pokušaja Miccolija s druge strane terena, pričuva Matri asistirao je Quagliarelli koji pogađa suprotnu stranu Palermovog gola za konačnih 2:0. Do kraja susreta Juventus je preko Pirla i Del Piera mogao i povisiti svoju prednost, no i bez toga ima dovoljno razloga za slavlje.

Hrvatski napadač u redovima Palerma, Igor Budan, utakmicu je počeo na klupi, a u igru je ušao u 62. minuti umjesto Acquaha.

• Obrisan korisnik08.04.2012. u 14:31
    Gledao tekmu, Juve terenski nadmocan svih 90min i zasluzena pobjeda. Medutim, pod hitno se treba rijesiti Vucinica i Quagliarelle i kupiti neku klasu. Iako je potonji zabio gol, sve osim toga bilo je jako jako lose. Ne znam kada sam zadnji puta tako psovao neke napadace koliko su nesposobni. Forza... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.04.2012. u 10:27
    Odlicna utakmica,zaslužili smo naslov!! Forza Juve <3
  • Captain Jack08.04.2012. u 00:30
    Strašna partija Juvea, igrala se viktorija na gol Palerma svih 90 minuta.. Osim kaj je ovo 4.pobjeda u nizu uz impresivnih 12-0 gol razlike, ono kaj je još značajnije za Juve je to da je ovo druga tekma zaredom (prošla protiv Napolija) u kojoj im proitvnik nije niti prismrdio golu, Gigi doslovce... [više na forumu]
    Captain Jack
  • Obrisan korisnik08.04.2012. u 00:23
    sjajna je činjenica da Juve u zadnjih pet prvenstvenih utakmica nije primio niti jedan gol, a zabio je 12. još je bolja stvar da je Liga prvaka praktički osigurana, a i dalje smo živi u borbi za oba trofeja.
  • Obrisan korisnik08.04.2012. u 00:12
    Klasicna demonstracija sile!!! Prejaki smo!! FORZA JUVE!!!