Josip Piršljin • subota, 07.04.2012.

U 31. kolu talijanskog nogometnog prvenstva moglo bi doći do smjene na vrhu tablice. Milan je, naime, izgubio domaći susret od Fiorentine i ukoliko Juventus kasnije svlada Palermo, Stara dama se vraća na prvo mjesto. "Davljenik" Lecce vodio je s čak 4:0 protiv Rome prije nego su igrači Luisa Enriquea ublažili poraz, a Inter pod vodstvom novog trenera nije uspio doći do druge uzastopne pobjede.

Poslije remija s Catanijom u prošlom kolu, aktualni prvaci iz Milana kiksali su i pred svojim navijačima protiv Fiorentine. Premda su vodili na poluvremenu, Rossoneri su primili dva pogotka u nastavku i time dali priliku Juventusu da eventualnom pobjedom nad Palermom preuzme vrh ljestvice u talijanskom prvenstvu.

Utakmicu na San Siru nešto su bolje otvorili gostujući nogometaši koji su u početku bili opasniji, no prvi su do pogotka ipak stigli Rossoneri. Nakon pola sata igre u šesnaestercu gostiju Matija Nastasić je srušio Maxi Lopeza, a sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Zlatan Ibrahimović kojem je to bio 23. pogodak ove sezone u Serie A čime se dodatno izdvojio na prvom mjestu liste strijelaca.

Fiorentina je pokušala brzo izjednačiti, a opasan slobodni udarac izveo je Adem Ljajić. Ipak, iz svog lijevog donjeg kuta loptu je uspio iščupati Christian Abbiati. U posljednjoj minuti prvog poluvremena vodstvo domaćih mogao je udvostručiti Ibrahimović kada je okružen trojicom braniča išao prema golu Artura Boruca, no loše je pucao.

S minimalnom prednošću Milana otišlo se na odmor, a samo dvije minute nakon početka nastavka Fiorentina je izjednačila. Lorenzo De Silvestri je s desne strane uputio lijepu asistenciju Stevanu Jovetiću koji je bio na rubu zaleđa. Crnogorac je izašao sam na Abbiatija i uspio poslati loptu u mrežu za 1:1.

Rossoneri pokušavaju brzo vratiti vodstvo, a ponovno je dobru priliku imao Ibrahimović u 52. minuti, ali nije zabio nakon gužve u šesnaestercu. Do kraja utakmice igralo se vrlo otvoreno jer su i jedna i druga ekipa bile u potrazi za sva tri boda. Milan nije iskoristio svoje šanse, no gosti iz Firence jesu. Nakon akcije Jovetića i Amaurija u 89. minuti zabio je bivši igrač Juventusa za 2:1. Domaćima nije pomogao niti Antonio Cassano koji se vratio nogometu nakon dužeg vremena.

Roma nastavlja s velikim oscilacijama ove sezone. Nakon što je sastav Luisa Enriquea u prošlom kolu dobio Novaru 5:2, ove su subote njegovi igrači pretrpjeli neugodan poraz od Leccea. Rimski klub je ostao na 47 bodova i oslabio svoju poziciju u borbi za treće mjesto koje vodi u Ligu prvaka. Lecceu su ovi bodovi, pak, bili nasušno potrebni kako bi zadržao nadu u ostanak u ligi.

Mrežu gostiju Lecce je načeo u 22. minuti. Na asistenciju Guillerma Giacomazzija pogodak je postigao Luis Muriel, a u posljednjim minutama prvog dijela vodstvo udvostručuje David Di Michele. Roma nije imala odgovor na borbenu igru domaćih nogometaša, te je i u nastavku susreta igrala u sličnom tonu.

Lecce je vrlo brzo nakon početka drugog dijela povisio na 3:0, a ponovno se u strijelce upisao Kolumbijac Muriel na asistenciju sunarodnjaka Juana Cuadrada. Već u 56. minuti gostujući igrači i navijači doživljavaju novi šok kada je i Di Michele zabio svoj drugi gol na utakmici, ovog puta iz kaznenog udarca. Na samom kraju dvoboja poraz Rimljana uspjeli su ublažiti Bojan Krkić i Erik Lamela.

Andrea Stramaccioni nije uspio s Interom doći i do druge pobjede. Nakon golijade protiv Genoe (5:4), njegovi su igrači remizirali s Cagliarijem i propustili priliku da se bodovno izjednače s Romom. Cagliari je dva puta vodio, ali na kraju ipak mora biti zadovoljan bodom.

Utakmica je umjesto na Sardiniji odigrana u Trstu zbog sukoba čelnika Cagliarija s gradskim vlastima oko novog stadiona. Ipak, "domaći" nogometaši su se brzo priviknuli na novi travnjak i već u petoj minuti došli do vodstva. Pogodak je postigao Davide Astori, no slavlje igrača Massima Ficcadentija trajalo je samo minutu.

Tada je, naime, Inter uspio izjednačiti preko Diega Milita na dodavanje Maura Zaratea, još jednog od ukupno pet Argentinaca koji su bili u početnoj postavi Nerazzurra. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 1:1, a Cagliari ponovno do prednosti dolazi sredinom drugog dijela.

U 61. minuti utakmice na stadionu Nereo Rocco za 2:1 pogodak postiže Mauricio Pinilla, no zbog neprimjerenog slavlja tog gola dobiva drugi žuti karton i napušta igru. Brojčanu prednost na terenu Inter je iskoristio samo tri minute kasnije, a mrežu vratara Michaela Agazzija pogađa Esteban Cambiasso za konačnih 2:2.

Udinese je uspješno obavio svoj zadatak u borbi za treće mjesto. Crno-bijeli su na stadionu Friuli s 3:1 svladali Parmu i uoči kasnijeg susreta Lazija i Napolija smjestili se između tih dviju momčadi na tablici. Za prvo slavlje u zadnje četiri utakmice dva puta je precizan bio Kwadwo Asamoah, a 20. prvenstveni pogodak zabio je Antonio Di Natale. Za goste je gol postigao Alessandro Lucarelli.

U ostalim utakmicama 31. kola domaću pobjedu upisao je Chievo protiv Catanije, dok je u gostima osim Fiorentine slavila i Siena protiv Atalante. Bodove su podijelili Cesena i Bologna, a neriješeno je bilo i na susretu Novare i Genoe.

• Obrisan korisnik08.04.2012. u 06:29
    U slucaju Milana se lijepo vidi koliko mogu kostat teske utakmice LP. Zna li Ibro kako se danas osjeca Mourinho kad pogleda ovaj penal koji je suđen Milanu ? Nije bas navikao da se sudi protiv njega ove sezone,nego iskljucivo za njega i ovo nije prvi penal ove sezone koji je dobiven na ovakav... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.04.2012. u 18:29
    Evo veliki fan Juventusa Božo Sušec prenosi Palermo-Juve,Palermo bez 7 prvotimaca!
  • Obrisan korisnik07.04.2012. u 18:28
    Sad će stara prostitutka :),uzeti 3 boda na siciliji i slijedi repriza 1995 i prvenstvo i kup u Torinu.E to je bio Juventus sa Peruzziem-Poriiniem,Kohlerom,Ferrarom i Toricelliem u obrani,u vezi Deschamps,Sousa i Conte te Baggio(Del Piero) kao offenzivni veznjak i Vialli i Ravanleli u špici!
  • etti07.04.2012. u 18:17
    Palermo ima 4-5 ozlijeđenih igrača i još 4 suspendiranih. Juventus je u punom sastavu! Bez obzira na to, svaki put je Palermo bio dobar protiv Juventusa, osobito doma. Ali ovo nisu prošlogodišnje sezone i molit će se milanezi da Palermo očuva mrežu. A još kad se zna da će im u obrani igrati mladići... [više na forumu]
    etti
  • Obrisan korisnik07.04.2012. u 18:05
    I to kakav penal, ovo ni Ovrebe ne bi svirao Barceloni. http://www.101greatgoals.com/gvideos/maxi-lopez-wins-penalty-zlatan-takes-1-0-milan/ Već 4. 100% izmišljeni penal za Milan ove sezone. A bilo je još par koju su bili "slobodno sudačko uvjerenje". A likovi sastavljaju neke playliste kako ih... [više na forumu]