Premiership, 32. kolo, 07.04.2012, 13:45 h
Sunderland 0:0 Tottenham
Tottenham

Tottenham mokrog baruta u Sunderlandu

Ante Zovko • subota, 07.04.2012.

Rezultatska, ali i igračka kriza Tottenhama nastavlja se. U Sunderlandu londonska momčad nije uspjela pronaći rješenje za čvrsti domaći obrambeni blok. Obje su momčadi na kraju imale po jednu stopostotnu priliku.

U posljednjih sedam kola Tottenham je uspio jednom pobijediti, a sa 0:0 u Sunderlandu barem sje privremeno preskočio Arsenal na trećoj poziciji. Međutim, slaba je to utjeha momčadi Harryja Redknappa jer je time dodatno zakomplicirana borba za treću i četvrtu poziciju.

Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu pronašavši se u nekoliko prilika Spursa. Niko Kranjčar proveo je to vrijeme na klupi.

Susret počinje inicijativom Tottenhama i solidnim udarcem Assou-Akota iz daljine, no bila je to lažna nada za navijače da bi utakmica mogla biti zanimljiva. Gosti su dominirali u posjedu lopte, ali zbog niza tehničkih grešaka i manjka kreativnosti nisu uspijevali razbiti odlično postavljenu Sunderlandovu obranu.

Znak mogućeg popuštanja Crnih mačaka stigao je nakon gotovo sat vremena igre, u 58. minuti, kad je Bale iznenadno ostavljen nečuvan i negdje s nešto više od deset metara glavom je zapucao preko prečke loptu koju mu je fino ubacio Assou-Ekoto.

S druge strane, samo minutu poslije, Walker spašava vjerojatno siguran gol uklizavši prije nego što je McClean imao priliku ugurati loptu u Tottenhamov gol.

Van der Vaart je konačno uspio probiti čvrsti domaći blok u 71. Nakon što su Spursi sve napravili dobro, a Nizozemac opalio, Turner čisti loptu s gol-linije.

• Obrisan korisnik07.04.2012. u 21:05
    cudo da i sad nema naslova kako je modric bio razigran,bas nesto neobicno...
  • Obrisan korisnik07.04.2012. u 16:10
    Čvrsta fer utakmica. Svi su igrali dosta agresivno, što je publika nagrađivala svaki puta pljeskom. Sudac je sudio odlično, a igrači su mu olakšali jer nije bilo teatralnih padova nakon nekih startova. Dobra utakmica gdje su samo falili golovi za dojam. Tottenham će izgubit 3. mjesto ako nastavi... [više na forumu]