Premiership, 32. kolo, 06.04.2012, 17:30 h
Swansea City 0:2 Newcastle
Newcastle

Swansea dominirao, Newcastle zabijao

Ante Zovko • petak, 06.04.2012.

Swansea se nakon poraza 0:2 od Newcastlea u 32. kolu Premier lige mogao pohvaliti tek dominacijom u posjedu lopte i ukupnom broju udaraca. Ono najbitnije otputovalo je u Englesku.

S dva sjajna pogotka Cissea Newcastle je nastavio lov na atraktivne europske pozicije nanijevši Swanseaju treći uzastopni poraz.

Gosti su iskosristili prvu priliku koja im se ponudila. Cisse je završio sjajnu akciju Newcastlea u četvrtoj minuti zavukavši loptu ispod Vorma udarcem upućenim iz šesnaesterca.

Badava je Velšanima bio ogromni posjed lopte u njihovu korist. Do kraja poluvremena imali su ga 80 posto. Sve što su uspjeli do isteka prvog dijela je atraktivan udarac Sigurdssona koji je Krul morao vaditi ispod prečke.

Velška momčad otvara drugi dio velikim pritiskom na zadnje redove Newcastlea. Allenov pokušaj odbija se o Williamsona u 53. minuti, a Krul jedva spašava svoju mrežu. Ranger minutu poslije puca preko gola.

No, opet je Newcastle konkretniji. Cisse koristi proigravanje Cabayea u 68. i iz vrlo teške pozicije prebacuje Vorma za 2:0.

Mnoštvo dodavanja Swanseaja, uglavnom točnih, rezultiralo je sa 17 udaraca u odnosu na protivničkih pet no malo je to značilo domaćima koji su izgubili treću domaću utakmicu od posljednjih osam.

• Obrisan korisnik07.04.2012. u 03:30
    Newcastle je preporodio Alan Pardew i vidi se da čovjek jednostavno zna...dovode pojačanja koja im trebaju, s tim da nisu preskupa (Cisse,Demba Ba,Hatem ben Arfa) i ako se ne rasprodaju mogu bit samo bolji i bolji. Dogodine će bit paklena konkurencija u Premiershipu,ali naslov uzima, naravno... [više na forumu]
  • arsenal-lover07.04.2012. u 00:12
    Svaka čast Svrake, meni ste nakon Arsenala naravno, najdraža momčad u Premiershipu.Da su imali neku dosljednost u formi u sredini sezone sigurno bi sad imali treće mjesto. Stvarno bi bilo lijepo da završe 4.U zadnje vrijeme nisam ni shvaćao koliko su blizu jer sam samo gledao gdje je Chelsea, a... [više na forumu]
    arsenal-lover
  • hanson06.04.2012. u 22:38
    kakav majstor je taj cisse!9 golova u 8 utakmica stavlja ga trenutno po statistici u sam svjetski napadački vrh odmah iza messia, cristiana i gomeza. Navijam za newcastle još od doba alana shearera i na sjajnom su putu da uz nkoje pojačanje iduće sezone vrate u ta vremena kada su redovito bili u... [više na forumu]
    hanson
  • Obrisan korisnik06.04.2012. u 21:22
    da stvarno bi arsenalu bilo ispod časti igrati europa ligu, oni su kup UEFA iliti kako se europa liga prije zvala igrala punom snagom koliko znam... ne budu li ju igrali sa 100% snaga bit ću jako razočaran... naravno, ako tottenham/chelsea/newcastle osvoje 3. i 4. misto, a arsenal ne...
  • Obrisan korisnik06.04.2012. u 20:41
    ja se nadam. već mi je pun k... ove arsenalove francuske plačipičke i modrićevog tottenhama. postoje i klubovi kojima nije ispod časti euroligu, a da ne pričam kakvo bi bilo zadovoljstvo da se nekim čudom probiju u LP