Premiership, 32. kolo, 07.04.2012, 18:30 h
Stoke City 2:1 Wolverhampton
Wolverhampton

Wolverhampton još jedan korak prema dolje

Ante Zovko • subota, 07.04.2012.

Stoke City je pobjedom 2:1 u 32. kolu Premier lige napravio korak prema sigurnosti sredine poretka, a Wolverhampton se dodatno prikovao za dno i čini se da ga čeka promjena sredine.

Da bi Wolverhampton mogao postati novi član Championshipa, govori i povijest. Svaka momčad u Premier ligi koja je nakon 32. imala tek 22 boda ili manje nije uspjela u preostalih šest uhvatiti posljednji vlak spasa.

Stoke je uspio napraviti preokret na Britanniji pogocima Roberta Hutha i Petera Croucha te mirno privesti utakmicu kraju.

Nakon tihog početka s obje strane, Walters je promašio gotovo nemoguće u 20. minuti. S dva tri-metra opalio je pored gola kad mu je Crouch spustio loptu glavom. Tri minute kasnije Kightly kažnjava domaćina zahvaljujući prije svega katastrofalnoj reakciji Begovića na vratima Stokea.

Međutim, Stokeu nije trebalo dugo da odgovori. Huth volejem u donji kut u 33. minuti koristi iznimno lošu reakciju Wolverhamptonove obrane i momčadi su poluvrijeme dočekale s poravnatim rezultatom.

Drugi dio bolje otvaraju Vukovi, Kightly i Jarvis ne koriste dvije odlične situacije, a u 59. minuti Crouch donosi preokret. Egzekucija je bila njegova klasična, na Pennantov ubačaj sjajnom je parabolom poentirao iza Hennesseyja.

Budući da praktički ništa nisu mogli izgubiti, gosti su se sve više počeli bacati u napad, no momčad Terryja Connora nije imala ideje kako probiti organiziranu Stokeovu obrambenu liniju, a vremena je bilo sve manje.