Josip Tolić • subota, 07.04.2012.

U popodnevnom subotnjem terminu 32. kola Premiershipa odigrano je pet utakmica. Hrvatima je najzanimljiviji ogled bio remi Evertona kod Norwich Cityja 2:2 u kojem je Nikica Jelavić postigao oba gola za svoju momčad. Chelsea je svladao Wigan Matinim golom u sudačkoj nadoknadi za 2:1, a Liverpool je nakon tri uzastopna poraza napokon uspio osvojiti bod protiv Aston Ville, iako je mogao i sva tri.

Dva gola Jelavića nedovoljna za pobjedu

Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić nastavlja s fantastičnim izdanjima za Everton. Na gostovanju Toffeesa kod Norwich Cityja Čapnjinac je postigao oba gola za sastav Davida Moyesa u remiju 2:2.

Prvi je pao u 22. minuti kojim su gosti došli u vodstvo na Carrow Roadu. Iz akcije poslije jednog slobodnog udarca Jagielka je uputio nizak centaršut za Jelavića koji iz okreta pogađa donji desni kut vratara Kanarinaca Ruddyja. Domaćini su se vratili šest minuta prije predaha iz slične akcije; Hoolahan je, nakon kombinacije s Druryjem, asistirao Howsonu, a veznjak Norwicha postiže svoj prvi gol za klub.

Lambertova je momčad početkom nastavka zaigrala bolje i nekoliko puta stvorila muke Howardu, no Amerikanac je bio priseban na vratima i sačuvao mrežu novog gola. Nagrada za to stigla je u 62. minuti nakon jedne čudne akcije u kojoj su domaćini tražili prekršaj Pienaara koji nije dosuđen, a u njenom nastavku Južnoafrikanac je uputio povratnu loptu Jelaviću koji rutinirano postiže svoj drugi gol za Everton i, čini se, prelama utakmicu.

Kanarinci se, međutim, nisu predali te su u 77. minuti izjednačili 15. pogotkom sezone kapetana Granta Holta nakon je Wilbraham spasio loptu koju mu je prethodno obranio Howard. U sudačkoj nadoknadi Jelavić je pokušao iscenirati crveni karton za Martina primivši se za lice nakon dvoboja rame o rame te je tako bacio malu sjenu na briljantnu predstavu. Everton je ostao sedmi, a Norwich je došao na 11. mjesto.

Mata zabio za dramatičnu pobjedu Chelseaja, Suárez donio remi Liverpoolu

Nakon plasmana u polufinale Lige prvaka, Chelseaju je preostao naizgled lagan zadatak u Premier ligi na Stamford Bridgeu: svladati Wigan. No, gosti koji žive opasno ove sezone i u zoni su ispadanja, oklijevali su napadima Bluesa u prvom dijelu zahvaljujući sjajnim vratarskim reakcijama Al Habsija nakon udaraca Cahilla i Drogbe. Di Matteov je sastav ipak poveo nakon sat vremena igre preko Branislava Ivanovića iz blizine.

Athletic se vratio devet minuta prije kraja fantastičnim pogotkom Mohameda Diaméa iz velike daljine, a kada se činilo da će Plavi ostati kratkih rukava te osvojiti samo bod, Juan Mata je u drugoj minuti sudačke nadoknade dočekao odbijenu loptu od vratnice nakon Torresova voleja. Bio je to pogodak koji je značio tri boda domaćinima i ostavio san Abramovičeva kluba o Ligi prvaka jer je Chelsea ostao peti, uz samo tri boda zaostatka za trećim Tottenhamom.

Drugi velikan Liverpool, koji ove sezone muku muči s rezultatima, umalo je pretrpio novi poraz na Anfieldu od Aston Ville, no Luis Suárez pogotkom u završnici donio je bod koji će makar malo značiti menadžeru Kennyju Dalglishu. Gosti su u desetoj minuti odigrali krasnu akciju nakon koje je Chris Herd pogodio suprotni kut Donijeva gola. Već u idućoj minuti strijelac je igrao rukom u vlastitu šesnaestercu, no sudac Michael Oliver nije pokazao na bijelu točku, a Villina prednost održala se do odmora iako je Dirk Kuyt minutu prije poluvremena imao stopostotnu priliku poentirati na prazna vrata.

Nastavili su Redsi s napadima i u nastavku; Suáreza je zaustavio Shay Given u 54. minuti, a Bellamyja okvir gola u 79. Ipak, zasluženo izjednačenje stiglo je osam minuta prije kraja. Poslije udarca iz kuta Gerrard je ubacio loptu u kazneni prostor, zatim Agger pogađa vratnicu, a iz popravnog Suárez postavlja 1:1. Mogao je kapetan Gerrard u posljednjim minutama donijeti i slavlje domaćinima, no u dva navrata sjajnim ga je intervencijama zaustavljao Given. Liverpool je ostao osmi, a Aston Villa 15.

Fulhamova "trica" Boltonu, WBA-ova Blackburnu

Na gostovanju kod Boltona, za koji je Ivan Klasnić odigrao od 61. minute, Fulham je slavio s lakih 3:0 i tako učvrstio svoju poziciju u sredini poretka. Najistaknutiji pojedinac utakmice bio je američki reprezentativac Clint Dempsey koji je postigao tri pogotka, od čega su mu priznata dva, a jedan je dodao i Mahamadou Diarra.

Londončani su poveli nakon pola sata igre prekrasnim Amerikančevim pogotkom iz slobodnog udarca, a u posljednjim trenucima prvog dijela isti igrač povisuje na 0:2 glavom nakon Duffova ubacivanja. Priču je zaključio Diarra golom iz blizine deset minuta prije kraja nakon protunapada koji je povukao Riise. Fulham je drugom pobjedom u nizu došao do desete pozicije, dok je Bolton ostao u opasnoj zoni sa samo bodom više od 18-plasiranog Blackburna.

West Bromwich Albion bio je jednako efikasan na svom travnjaku protiv Blackburna, a prvi su pogodak Roversi zabili sami sebi, nakon kornera Brunta Martin Olsson pogodio je u vlastitu mrežu u sedmoj minuti. Na 2:0 povisio je Fortuné u 68. minuti nakon još jedne Bruntove asistencije, a priču je zaključio Ridgewell pogotkom glavom nakon Dorransova slobodnog udarca. WBA je prekidom serije od četiri utakmice bez pobjede skočio na 12. mjesto, a Blackburn trećim porazom u nizu ostaje na neugodnom 18. mjestu.

metar*
    haha ivanovic meat u offside-u ovo je jadno kako sudije unistavaju nogomet a za liverpool ne cudi osim jadne igre bar 1 drasticna sudijska greska se mora desit u svakoj utakmici
  • Obrisan korisnik08.04.2012. u 08:02
    Chelsea oba gola iz zaleđa !!! Ivanovicev ocit,a Matini kod udarca Torresa manji ali svejedno je u zaleđu. Sta navijaci Chelsea imaju reci o ovome bas me zanima ? Liverpool- no comment...
  • Obrisan korisnik08.04.2012. u 00:12
    Ne znam šta je s Duduom :/
  • Obrisan korisnik07.04.2012. u 23:53
    gamad lopovska od sudija, pa dokle ce da nas kradu, opet gol nije priznat ni penal sviran, proslo kolo cist penalza nas i crveni za Ncastle ne svira, njima prizna gol iz ofsajda jedno 2 metar.....istina da ovi nasi igraju ocajno ali braco mila od ovih lopova se moze disati....YNWA