Lazio 3:1 Napoli
Napoli

Lazio slavio uz sjajan gol Maurija

Ivan Dorian Molnar • nedjelja, 08.04.2012.

Lazio je na Olimpicu dočekao Napoli u derbiju 31. kola Serie A i napravio veliki korak prema Ligi prvaka sljedeće sezone. Dvoboj je obilježio sjajan pogodak Stefana Maurija za drugo vodstvo Rimljana, koji će zasigurno ući u uži krug izbora za gol sezone.

Utakmica je počela minutom šutnje u spomen na nedavno preminulu legendu nebesko plavih, Giorgija Chinagliju, koji je u sedam sezona skupio preko 200 nastupa za Lazio. Nije moglo bolje krenuti za domaćine, u 9. minuti je Konko proigrao Rocchija, a on šalje loptu do Candreve, koji matira nemoćnog De Sanctisa.

Edinson Cavani nije uspio pronaći put do Marchettijeve mreže, ali je Lavezzi petom asistirao Goranu Pandevu za izjednačenje u 34. minuti. Na predah se otišlo s neodlučenim rezultatom, a gosti su smatrali da su bili oštećeni, jer je pred kraj prvog dijela Cana evidentno srušio Pandeva.

U drugom poluvremenu prvi su zaprijetili nogometaši sa San Paola preko Lavezzija, no bez uspjeha. Trenutak inspiracije Stefana Maurija podigao je na noge cijeli Olimpico u 68. minuti. Stefan Radu ubacio je loptu s lijeve strane, a Mauri je spektakularnim udarcem škaricama spremio loptu u gornji kut De Sanctisove mreže za vodstvo Lazija 2:1.

Miguel Britos dao je priliku biancazzurrima da potvrde svoju pobjedu u 81. minuti, kada je u kaznenom prostoru srušio Tommasa Rocchija. Rimljani su upravo to i učinili, točnije, učinio je to Cristian Ledesma, realiziravši jedanaesterac za konačno slavlje Lazija od 3:1. Ovim trijumfom momčad Edoarda Reje pobjegla je najbližem pratitelju, četvrtoplasiranom Udineseu, na tri boda prednosti.