Primera División, 32. kolo, 07.04.2012, 22:00 h
Real Betis 3:1 Villarreal
Villarreal

Betis bježi iz opasne zone

Ante Dubravac • subota, 07.04.2012.

U sklopu 32. kola španjolskog nogometnog prvenstva nogometaši Betisa su na svom stadionu dočekali Villarreal. Uspješniji su bili domaćini koji su pobjedom 3:1 došli do vrijednih bodova s kojima su se odmaknuli od borbe za ostanak u ligi.

BETIS - VILLARREAL 3:1 (2:0)

Sevilla, Stadion - Benito Villamarin
Sudac: Carlos Velasco Carballo
Strijelci: Santa Cruz 35', Castro 38', Etxebarria 59' / Ruben 90+2'

Betis: Fabricio, Perez, Paulao, Dorado, Nelson, Pereira (od 54. Matilla), Canas, Etxebarria (od 76. Sevilla), Montero (od 61. Juanma), Santa Cruz i Castro.

Villarreal: Lopez, Oriol, Musacchio, Rodriguez, Gaspar (od 64. Martinuccio), Bruno, Senna (od 46. Nilmar), Cani (od 64. Camunas), Valero, Angel i Ruben.

Nakon što su u prošlom kolu napravili iznenađenje i došli do pobjede na gostovanju kod Malage nogometaši trenera Pepea Mela su na svom stadionu Benito Villamarin dočekali Villarreal, još jednu momčad koja se grčevito bori za ostanak u ligi i za koju se definitivno može reći da je najneugodnije iznenađenje dosadašnjeg dijela sezone.

Uvodne minute susreta protekle su u izjednačenoj i opreznoj igri koja se uglavnom odvijala na sredini terena, a jedinu opasnost kreirao je Etxebarria u osmoj minuti kada je njegov udarac s dvadesetak metara otišao preko gola gostujućeg vratara. U 15. minuti Castro se iznenada našao u odličnoj prilici međutim Lopez iz tog dvoboja izlazi kao pobjednik.

Samo nekoliko minuta kasnije domaći vratar je imao jako puno sreće. Povratna lopta mu je prešla preko noge, ali se odbila od stative i potpuno iz igre izbacila gostujućeg igrača koji je krenu prema praznom golu. Potpunu uspavanku prekinuo je Castro u 35. minuti snažnim udarcem s ruba šesnaesterca koji je Lopez samo odbio do Santa Cruza, a on rutinski zabija za 1:0.

Blitz-krieg ekipe Pepea Mela nastavio se tri minute kasnije kada je Etxebarria pronašao Castra koji je izbjegao zaleđe te lijepo prošao vratara Villarreala i zabio za 2:0 i osigurao svojoj momčadi miran odlazak na odmor.

U pokušaju da dođe barem do izjednačenja gostujući strateg Miguel Angel Lotina u nastavak susreta je ušao bez Senne kojeg je zamijenio Nilmar. Međutim domaćini su nastavili s dobrom igrom koju su pružili u samoj završnici prvog poluvremena te prijete preko Santa Cruza čiji udarac uz dosta muke Lopez odbija u korner.

Sve dileme oko eventualnog pitanja pobjednika u 59. minuti riješio je Etxebarria koji je završio brzu kontru Betisa i pogodio za 3:0. NI tu nije bio kraj mukama za Villarreal. Naime u 66. minuti Angel neoprezno igra rukom te zarađuje drugi žuti, isključujući crveni karton. Očekivano, Betis je s igračem više preuzeo potpunu inicijativu, a lijepu priliku da zabije svoj drugi pogodak nije iskoristio Castro u 78. minuti.

Do kraja susreta domaćini su imali još nekoliko poluprilika međutim rezultatske promijene nije bilo sve do druge minute sudačke nadoknade kada najstrožu kaznu u konačnih 3:1 pretvara Marcos Ruben.

U idućem kolu, koje počinje već u utorak, Betis gostuje kod Real Sociedada dok će Villarreal dočekati Malagu.